Важливість електронних сервісів для платників податків Сумщини

Глухівська ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області акцентує, що Державна податкова служба України постійно працює над вдосконаленням своїх послуг та сервісів для платників податків. Одним із напрямів цієї роботи є розвиток електронних сервісів, які дозволяють платникам податків взаємодіяти з податковою в режимі онлайн.
Електронні сервіси ДПС пропонують платникам податків ряд переваг:
Зручність та доступність. Електронні сервіси можна використовувати в будь-який час і з будь-якого місця, де є доступ до інтернету. Економія часу та коштів. Платникам податків не потрібно витрачати час на відвідування податкових органів. Безпека. Електронні сервіси ДПС забезпечують захист інформації платників податків та зручність вирішення питань під час війни.
Наразі ДПС пропонує платникам податків Сумщини широкий спектр електронних сервісів, які дозволяють:
Подати податкову звітність. Платники податків можуть подати податкову звітність в електронному вигляді через Електронний кабінет платника або через Комунікаційну податкову платформу.
Сплатити податки. Платники податків можуть сплатити податки в електронному вигляді через Електронний кабінет платника або через інтернет-банкінг.
Отримати інформацію про свої податкові зобов'язання. Платники податків можуть отримати інформацію про свої податкові зобов'язання, зокрема про суми нарахованих податків, строків їх сплати, суми сплаченого податку тощо, через Електронний кабінет платника або через Комунікаційну податкову платформу.
Комунікаційна податкова платформа - цей сервіс ДПС дозволяє платникам податків взаємодіяти з податковою оперативно. Платформа  надає платникам податків такі можливості:
Отримати консультацію від фахівця податкової. Платники податків можуть отримати консультацію від фахівця податкової з будь-яких питань, пов'язаних з оподаткуванням.
Подати звернення до податкової. Платники податків можуть подати звернення до податкової через Комунікаційну податкову платформу.
 Отримати інформацію про результати розгляду звернення. Платники податків можуть отримати інформацію про результати розгляду їх звернення через КПП.
 Використання електронних сервісів ДПС є важливим для всіх платників податків Сумщини. Електронні сервіси дозволяють платникам податків заощадити час та кошти, а також отримати доступ до актуальної інформації про свої податкові зобов'язання.
Рекомендації щодо використання електронних сервісів.
Для того, щоб ефективно використовувати електронні сервіси ДПС, платникам податків необхідно:
Зареєструватися в Електронному кабінеті платника. Реєстрація в Електронному кабінеті платника дозволяє платникам податків отримати доступ до всіх електронних сервісів ДПС.
Отримати Кваліфікований електронний підпис (КЕП). КЕП необхідний для підтвердження особи платника податків під час використання електронних сервісів ДПС.
Ознайомитися з інструкціями щодо використання електронних сервісів. Інструкціями щодо використання електронних сервісів ДПС можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДПС.
Державна податкова служба України постійно працює над вдосконаленням своїх електронних сервісів. У майбутньому платники податків зможуть отримати ще більше можливостей для взаємодії з податковою в режимі онлайн.