Рекомендації населенню щодо поводження із використаними масками, гумовими рукавичками

В області, як і в цілому в державіумовамикарантину встановленівимогищодозабезпеченняпротиепідемічнихзаходів, в результатіпроведенняякихутворюєтьсязначнакількістьвідходіввикористанихмедичних масок та рукавичокодноразового застосування. Вони можутьстановитизагрозупоширенняінфекції для населенняоскількина поверхніпротягомпевного часу (до 8 годин) можутьвиживативіруси та для довкілляякщо не дотримуватися правил їхбезпечногозбирання та утилізації.

Для цьогосліддодержуватисяпростихрекомендацій:

Населенню

використані маски та рукавички обережнознятизовнішньою стороною всерединуякщовидоглядаєте за хворим в амбулаторнихумовах - маску зніматизгорнувшивнутрішньою стороною всередину та не розгортаючивидалити до ємностідля збираннятвердихпобутовихвідходів (далі – ТПВ);

в разінеобхідностізамінивикористанихзасобівзахисту та гігієни (масок, рукавичоксерветок та хустинок) на вулицізагорнутиїх в листок паперущоунеможливитьперенесеннявітром та видалити у найближчийсміттєвий бак чи контейнер; не рекомендуєтьсявикидатиїхбезпосередньо до сміттєвих урн;

якщовикористовуютьсятканинні (марлеві) маски багаторазовоговикористаннянеобхіднаїхзамінакожні 2-3 годиниВикористані маски зібратиокремий пакет, в кінці дня випрати і випрасувати

післявикористаннявсіхіндивідуальнихзасобівзахистунеобхідноретельновимити руки з милом абообробитиїх антисептиком.

Суб’єктамгосподарюванняякіздійснюютьобслуговуваннянаселення в умовах карантину:

забезпечитизбираннявикористанихпрацівниками масок та рукавичок одноразового використання в окремий пакет. В кінцізмінизабезпечитийогоутилізацію разом з ТПВ, герметично зав’язавши пакет.

При використанні масок багаторазовоговжитку - дотриманнятермінівзаміни масок (не рідше 1 разу на 2-3 годиниабо при забрудненні), централізованеабоіндивідуальнепрання та прасування.

Розроблено

Головнимуправлінням

Держпродспоживслужби

в Сумськійобласті

В Глухові встановили санітарно-карантинні пости

Два СКП будуть функціонувати на в’їзді в Глухів в напрямках руху з міста Суми та по трасі Москва-Київ. Заходи вживаються з метою контролю за пропуском осіб, які залишають територію карантину або в’їжджають у неї.

Продовжити

Чи захищає вас маска?

Медичні маски варто використовувати, якщо не уникнути тісного контакту з людиною із симптомами респіраторного захворювання. Щоб убезпечити себе, передусім тримайте дистанцію з оточуючими не менше 1,5 метра, мийте руки з милом та залишайтеся вдома!