День пам’яті кіборгів

Сьогодні, 16 січня, Україна неофіційно з ініціативи самих кіборгів відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту – військовослужбовців, добровольців, медиків і волонтерів, які спільними зусиллями 242 дні утримували оборону на території цього об’єкту інфраструктури на північному заході Донецька.

Щедрівка дзвінко вже лунає, усім новину сповіщає – приходить Старий Новий рік

В народі говорять: «Зима прийшла і празників привела». І дійсно: взимку майже щодня свято – Катерина, Андрія, Миколая…Так  не помітно і швидко приходить, і січень з безліччю подарунків, здійсненням заповітних бажань у новому році. Багато в чому святкування Старого Нового Року мало чим відрізняється від традицій 31 грудня - 1 січня.

Продовжити

Пенсія за віком. Хто має право?

Право на пенсію за віком мають громадяни, які досягли пенсійного віку та набули необхідний страховий стаж. Для виходу на пенсію  у 2020 році після досягнення віку чоловіками 60 років та жінками 59 років (з 1 квітня 2020 року – 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.

Продовжити

Легалізація трудових відносин і заробітної плати

Крім багатьох інших негараздів сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини  між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату  меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати — у “конверті”. Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку.

Не рідкість і випадки коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться “в тінь”, держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соцвиплат та соцгарантій.

Користуючись тим, що зараз у нашій державі важко знайти роботу, працедавці змушують робітників працювати за “сірими”, вигідними лише їм схемами, добре розуміючи, що у людей немає іншої альтернативи.

Такі працівники стають повністю беззахисними перед роботодавцями. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник  не має ніяких доказів для підтвердження дійсного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Роботодавець може платити працівнику стільки і до тих пір, скільки вважає за потрібне. Офіційно неоформлена на роботу людина  ризикує залишитися без права на отримання соцвиплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджету та державних соцфондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників.