Індексація пенсій: кому і скільки.

У березні проведена автоматична щорічна індексація пенсій, зокрема, майже 15 тисячам пенсіонерів Глухівського регіону. Сума додаткових коштів для виплати збільшених розмірів пенсій склала більш ніж 11 млн. грн. Підвищення отримали 88 % пенсіонерів, середній розмір підвищення на одну особу — 531 грн.

Формула перерахунку враховує фактичний стаж людини, заробітну плату, яку вона отримувала, і рівень середньої заробітної плати в Україні, який застосовується для обчислення розміру пенсії. З 1 березня збільшився на 17 % саме показник середньої заробітної плати по країні, який склав 4404,35 грн.

Тобто,  в березні зріс основний розмір пенсії. Інші складові пенсійної виплати не індексують. Саме тому у кожного пенсіонера розмір підвищення індивідуальний.

Разом з тим, особам, яким в результаті перерахунку з 01.03.2019 р.  підвищення становить менше 100 грн., встановлена доплата до цього розміру.

Також з 1 березня запроваджено додаткову пенсійну виплату пенсіонерам, пенсія яких дорівнює або менша за 1669,20 грн. та які мають страхових стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки (вихід на пенсію після 1 жовтня 2011 року) або 25/20 років відповідно (вихід на пенсію до 1 жовтня 2011 року).

Це одноразова індексація тим, хто має великий стаж, але через низьку заробітну плату не одержить підвищення пенсії за результатами перерахунку зі збільшеного розміру  середньої заробітної плати в Україні. Додаткова одноразова виплата становить 2410,17 грн. та буде виплачена в березні в сумі 1205,09 грн. та в квітні — 1205,08 грн. Таку доплату до пенсії отримають близько 5,7 тис. пенсіонерів Глухівського регіону.

Перший заступник начальника управління                           Світлана Ткаченко