10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я

Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя.
Всесвітній день ментального здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року. Він існує для того, щоб привернути увагу до проблем психічного здоров’я у світі та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. Але останнім часом ця проблема зоорієнтовується в бік підтримання психічного благополуччя і рівноваги будь-якої людини.
Щодо нашої країни, то проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни. Такі чинники, як утрата почуття безпеки внаслідок вразливості практично всієї території країни для ракетних обстрілів та атак БПЛА; переміщення в інші регіони або країни й пов’язані з цим утрата роботи й звичного, комфортного середовища; побутові негаразди; фінансові труднощі; соціальна ізоляція; невпевненість у майбутньому і тривога за рідних та близьких, сприяють поширенню психічних розладів, як-от депресія, тривога, постcтресові розлади тощо.
Наукові дослідження свідчать про те, що більшість людей може самостійно, навіть без спеціальних професійних втручань кризових психологів слідкувати за тим, щоб бути в певному психоемоційному стані рівноваги, відновлювати свою саморегуляцію. Існує кілька правил для підтримки здорового тіла і духу:
  • спорт і правильне харчування;
  • сон не менше 7-8 годин;
  • хобі та захоплення;
  • спілкування з цікавими і позитивними людьми;
  • уміння і можливість виговоритися.
Варто пам’ятати, що психіка вразлива, але розуміння того, як її підтримати, допомагає самому собі, створює реальне «бачення» ситуації, дає можливість критично мислити в складних обставинах.
Спокій, підготовленість та продуманість дій кожного – це вже ефективний опір ворогу.

Друк

gerb sayt2023 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області