Як, перебуваючи за кордоном, дистанційно відмовитися від отримання різних видів соціальної допомоги або житлових субсидій та пільг на оплату житлово – комунальних послуг

Якщо громадянин України, який тимчасово перебуває за кордоном, має бажання чи потребу відмовитись від отримання якоїсь із соціальних допомог, він може зробити це в такий спосіб:
Написати відповідну заяву в довільній формі з зазначенням таких обов’язкових реквізитів:
 • Назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
 • Прізвище, ім’я, по батькові отримувача допомоги;
 • Адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;
 • Контактний номер мобільного телефону;
 • Адреса електронної пошти (за наявності);
 • Вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).
Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні.
Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажання, електронною поштою або засобами поштового зв’язку довідку/скан – копію довідки про неотримання допомоги.
Про необхідність отримання такої довідки необхідно вказати у заяві.
Якщо особа виїхала з території, на якій ведуться бойові дії, або яка тимчасово окупована російською федерацією, й органи соціального захисту не мають можливості здійснювати свої повноваження, заяву можна надіслати до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.
Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.
Дистанційно або засобами поштового зв’язку можна подати відповідну заяву про припинення виплат до органів Пенсійного фонду.
У заяві обов’язково зазначити:
 • назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку;
 • прізвище, ім’я, по батькові отримувача житлової субсидії/пільги;
 • адресу зареєстрованого/задекларованого або фактичного місця проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адресу електронної пошти (за наявності);
 • вид державної підтримки (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово – комунальних послуг; житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; житлова субсидія на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; або пільги на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, пільги на оплату житлово – комунальних послуг, пільги на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу).
У разі необхідності отримання довідки/скан – копії довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг – зазначити про це в заяві.

 

Друк

gerb sayt2023 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області