ЗВІТ ДУНАЄЦЬКОГО СТАРОСТИ

Звіт про роботу старости Дунаєцького старостинського округу Глухівської міської ради за 2022 рік
Відповідно до статті 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 6 розділу 2 Положення про старосту Глухівської міської ради, затвердженого рішенням Глухівської міської ради від 27.01.2021 №101, староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед Глухівською міською радою.
Я, Мартиненко Віталій Миколайович, староста Дунаєцького старостинського округу Глухівської міської ради в своїй роботі керуюсь Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту Глухівської міської ради та іншими нормативно-правовими актами.
Виконую доручення Глухівської міської ради та  її виконавчого комітету, міського голови, здійснюю надання інформації та виконую інші обов'язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень.
Я є членом виконавчого комітету Глухівської міської ради, де представляю інтереси жителів свого старостинського округу.
Рік моєї роботи на посаді старости пройшов у тісній співпраці з Глухівською міською радою, населенням старостинського округу, керівниками підприємств та установ.
 
До складу Дунаєцького старостинського округу Глухівської  міської ради входять:
село Дунаєць (780 осіб), село Щебри (50 осіб).
Всього зареєстровано 830 осіб, фактично проживає 725 осіб.
Дітей до 18 років-117 осіб, молодь від 18 до 35- 135 осіб,  пенсіонерів- 251особа.
У демографічній ситуації старостату залишається тенденція до зменшення населення. Так, за 2022 рік  померло 22 особи, народилося -0.
Загальна площа земель  складає 5942,6 га , із них рілля  2951, 2 га.
ТОВ «Глухів - Агроінвест» орендує 2354, 00 га землі, в тому числі невитребувані на площі 291, 50 га. ТОВ « Добробут-12» - 248,3808 га, з них рілля- 200,6058 га , сіножаті- 47,7850 га, ТОВ « Кролевецький комбікормовий завод» - 93,6336 га, з них рілля - 40,4433 га, сіножаті - 53,1903 га. ФОП Колосовський орендує 46,2300 га, ТОВ «Глорія Інвест» орендують 10, 00 га землі. Орендна плата за ріллю сплачується  у розмірі 10 %, за сіножаті в розмірі 8%  Розрахунки з  власниками  паїв  проводяться  коштами.
Виконання соціально-економічної угоди по Дунаєцькому старостинському округу Глухівської міської ради з ТОВ «Глухів Агроінвест» за 2022 рік:
  1. Перевезення гуманітарної допомоги автомобілем «КАМАЗ» - 4 години (виділено 20 літрів дизпалива).
  1. Березень місяць - послуги навантажувача – 6 годин (заготівля матеріалу для ремонту доріг на території старостинського округу).
  2. Перевезення гуманітарної допомоги (мікроавтобус) – 4 години.
  3. Послуги  навантажувача  (ремонт мосту по вул. Слобідська) – 4 години.
  4. Перевезення гуманітарної допомоги (вантажний мікроавтобус) – 4 години.
Місцеве самоврядування
У старостинському окрузі здійснюється погосподарський облік, видаються довідки в межах наданих повноважень, видаються довіреності та виконуються інші нотаріальні дії (посвідчення копії документів, оформлення заповітів та інші).
Так, за 2022 рік видано 650 довідок (про склад сім’ї в управління соціального захисту населення, до Шосткинського РТЦК та СП, про наявність земельної ділянки, довідки до нотаріальної контори для прийняття спадщини, характеристики з місця проживання, довідки в центр зайнятості  та інші). Вчинено нотаріальних дій - 69.
Станом на 1 січня 2023 року було зроблено подвірний обхід з метою погосподарського обліку худоби, птиці, техніки, землі та житлового фонду в приватному секторі. За 2022 рік зареєстровано і опрацьовано 79 листів вхідної кореспонденції, надано 103 листи узагальненої інформації різним відділам Глухівської міської ради.
2022 рік видався нелегким. З початку повномасштабного вторгнення росії активно працювали спільно з Глухівською міською радою по наданню жителям старостинського округу гуманітарної допомоги та забезпеченням нею найбільш потребуючих категорій населення громади.
Завдяки нашим благодійникам як з європейських країн, так і з числа жителів нашої громади, завдяки державному резерву, допомогу, що складалася із продуктів довготермінового зберігання, засобів гігієни, побутової хімії, отримували пільгові категорії населення - це і внутрішньопереміщені, і багатодітні сім’ї, і одинокі матері, і малозабезпечені сім’ї, і сім’ї військовослужбовців, і сім’ї , які опинилися в складних життєвих обставинах, і пенсіонери ,і особи з інвалідністю, безробітні ,які знаходяться в центрі зайнятості на обліку та інші. Завезено з ТОВ « Велетень» 8 тон цукру.
Кожен двір (310 сімей) отримали продукти харчування від фонду «World Central Kitchen». Також допомогу отримували від всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні. Також від церкви «Віра, Надія, Любов» кожне домогосподарство було забезпечено продуктами харчування. З листопада місяця 2022 року забезпечуємо всі категорії населення  гуманітарною допомогою з державного резерву (борошно, рис, олія, горох, перекуси з Англії). Завезені дрова за державною програмою всім домогосподарствам, які користуються виключно пічним опаленням (171 домогосподарство).
Допомагали жителям громади в оформленні на є - допомогу (особам з інвалідністю, пенсіонерам, багатодітним сім’ям, одиноким матерям, ВПО та іншим).
Жити і працювати в умовах війни можна тільки разом, згуртовано і мета в нас одна- перемога!
 
Соціальний захист населення
Надається  всебічна  допомога  громадянам по оформленню субсидій та різних видів допомог. Так, за поточний рік  оформлено  115 субсидій , з них 92 субсидія на тверде паливо, 23 справи – природний газ; 6 справ - пільги  на тверде паливо учасникам бойових дій, 2 справи – пільги на тверде паливо багатодітній сім’ї та вчителю пенсіонеру, 66 справ  різних видів допомог(малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, по догляду за психічно хворими, за інвалідами, допомога на дітей, позбавлених батьківського піклування). На території округу проживає 22 одиноких громадян, яких обслуговують 3 соціальні робітники.
 
Освіта
У 2022 – 2023 навчальному році  в Дунаєцькому  НВК  навчається  47 учнів та відвідують дитячий садок 13 дітей. Підвоз дітей здійснюється шкільним автобусом.
З бюджету Глухівської міської територіальної громади для Дунаєцького НВК були виділені кошти на оплату комунальних послуг в сумі 250 тис. грн., на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту в сумі 83 тис. грн., завезено дров 178 куб.м.
 
Охорона  здоров’я
На території старостату працює  фельдшерсько-акушерський пункт в селі Дунаєць та фельдшерський пункт в селі Щебри. Медичні  послуги  населенню  надаються  як у приміщеннях фельдшерських пунктів так і за викликом по місцю проживання.
Всі  медичні  заклади забезпечені необхідними медикаментами для надання  невідкладної допомоги та  аптечними медикаментами.
Населення старостату постійно охоплено виїздом мобільної медичної бригади. Це гарне і дієве підсилення КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Глухівської міської ради від Товариства Червоного Хреста. Хворі оглядалися як в приміщенні ФАПу, так і за виїздом на дім. Деякі хворі скеровані на госпіталізацію.
Спільно з працівниками КНП «ЦПМСД» було зроблено приміщення для зберігання дров та фасад, на матеріали для якого виділено 1500 гривень.
Завезено на опалювальний період 12 куб. м. дров.
 
Культура
У селі Дунаєць працює сільський будинок культури та бібліотека. На протязі 2022  року  проходили заходи до всіх державних свят, працювали за змішаною формою роботи: частина заходів проходила офлайн, частина- онлайн форматі. Особливої уваги в теперішній ситуації потребують діти, вони чують про жахіття війни на кожному кроці, споглядаючи в  інтернет чи по телебаченню, живуть в страху , що це жахіття може прийти в їхній дім. Тому кожні вихідні проводяться заходи для дітей  (розважальні,  майстер класи).
З бюджету Глухівської міської територіальної громади для Будинку культури було виділено 109 тис. грн. на ремонт вхідної частини будинку культури. Завезено на опалювальний період 20 куб. м. дров.
 
Торгівля
Задовольняючи потреби населення в продовольчих та промислових товарах,  на території старостинського округу працюють 5 магазинів :  ПП Сімашко - 1, ПП Опанасенко – 2 (магазин «Вікторія» та магазин «Слобідський»), ССТ – 1 (магазин № 14)  та торгівельний кіоск, який здано в суборенду Дем’яненку Сергію Михайловичу.
    
Житлово-комунальне господарство
Послуги з водопостачання  населенню  старостинського  округу  надає КП «Дунаєцьке» Глухівської міської ради. Своєчасно  проводяться  роботи  по ремонту аварійних  ділянок. З бюджету Глухівської міської територіальної громади у 2022 році було виділено фінансової підтримки підприємству на суму 80 тис. грн., та виділено кошти на видалення чагарників на території старостинського округу на суму 15,913 тис. грн.
 
Благоустрій
Проводяться роботи з благоустрою населених пунктів.  Наводиться санітарний порядок на кладовищах, ліквідовуються несанкціоновані сміттєзвалища, проводиться  вивіз  сміття з населених пунктів, в літній період проведено  обкіс трави по населеним пунктам, вирубка чагарників, обрізка аварійних дерев. Після буревію в зимовий період розчищали вулиці від повалених дерев, засипали промоїни на дорогах.
Самозаготівлею заготовлено 20 складометрів дров.
 
Сільське господарство
Однією з провідних галузей в селі є сільське господарство. Селяни утримують у своїх господарствах 118 корів, 119 поросят, 33 коней, кози ,вівці, 2430 голів птиці, займаються бджільництвом (445 бджолосімей). В наявності є трактори, саджалки, копалки, мотоблоки та інша сільськогосподарська техніка. Основні доходи жителів сіл складають від продажу картоплі, птиці, свинини, здачі молока та продажу меду.

Друк

gerb sayt2024 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області