26 КВІТНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

26 квітня 1986 року Україну спіткала найбільша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.
Під час вибуху стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Масштаби та наслідки аварії були катастрофічними.
Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційне забруднення поширилося на інші країни.
Про те, що сталася аварія, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки за кілька днів. У країні почалося активна ліквідація наслідків аварії. На гасіння пожежі були кинуті не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні.
Під час цих робіт тисячі людей отримали смертельні дози опромінення.
Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією в Чорнобилі.
У пам`ять полеглих та шану живих учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятнику жертвам чорнобильської трагедії. На мітингу виступили заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Маріанна ВАСИЛЬЄВА, голова «Глухівської організації інвалідів та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи» Анатолій ВЕРТЮКОВ. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були відзначені Почесними Грамотами Глухівської міської ради.
З глибокою шаною схиляємо голову перед пам’яттю героїв-рятівників, які віддали свої життя, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистивши тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від розповзання смертельної небезпеки. З невимовним болем згадуємо трагедію Чорнобиля, яка прирекла на страждання мільйони людей, породила тривогу за майбутнє дітей, змінила середовище їхнього проживання і навіть психологію. 
Та вже другий рік поспіль всі присутні вшанували пам'ять тисяч полеглих за Україну Захисників і Захисниць та розділили біль всієї нашої країни від повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Друк

gerb sayt2023 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області