Надія ВАЙЛО: «Сильніший підтримує слабшого»
Очільниця громади впевнена, що тільки тактика взаємопідтримки допоможе громаді пережити важку воєнну зиму
«Наш внесок у перемогу - це, перш за все, вміння дати собі раду у будь-яких умовах», - про це міський голова говорила учора, до Дня місцевого самоврядування

Ми це прекрасно розуміємо, і будуємо свою лінію оборони, яка базується на взаємопідтримці і здоровому глузді.
Перш за все дякую жителям Глухівської громади за міцну державницьку позицію і величезне бажання допомогти армії перемогти. Наш внесок це, перш за все, вміння дати собі раду у будь-яких умовах.

Знаєте, сьогодні кожна громада вибудовує свою тактику виживання. Одного-єдиного рецепта нема, бо у кожного свої особливості територій, умов, ресурсів і потреб.


Звертаюсь до всіх, хто працює в органах місцевого самоврядування: від нас залежить багато! Жителі нашої прикордонної громади живуть у постійному стресі від артобстрілів, чуток про можливий прорив кордону, нові ракетні удари по всій Україні. Але всі знають, що влада на місці! Депутати, виконком, старости, всі відділи, установи і підприємства працюють.
Тому прошу і далі працювати в режимі, який я називаю «По-людськи», це коли діють не за циркулярами і інструкціями, а для людини.
Рухаємось до світла. До речі, Глухівський РЕМ уже напрацьовує новий графік для громади, який буде максимально однаковим для всіх (якщо не буде аварій).


Це не вирок! Це означає одне: кожній родині постійно треба мати запас води, їжі, ліків, дитячого харчування, заряджених павербанків. Продуктами запасайтесь тими, які зберігаються без холодильника.
У кого є можливість прийняти близьких у будинок з автономним опаленням, навіть на вихідні, – постійно говоріть про це з ними.
Тримайте на контролі старих, самотніх, хворих людей, сім’ї з дітьми. У разі проблем повідомляйте головам будинкових і вуличних комітетів, старостам, у міську раду.




Знаємо, що всі жителі громади і власники магазинів, у кого працюватимуть генератори, не відмовлять сусідам підзарядитись. Таких приватних міні - пунктів незламності за скромними підрахунками може бути до сотні. Це теж ресурс, і нехтувати ним не варто.



Ми готові і розвозити воду по вулицям.
Ще з літа просили людей звернути увагу на колонки на вулицях, які колись качали руками. У Глухові ця ідея не набула популярності, а от у селах місцеві жителі самостійно почали відновлювати такі колодязі.


При цьому лікарня і «Пункти Незламності» будуть з теплом постійно, дрова закуплені і генератори є.
Визначились також з великим приміщенням, де у разі потреби у теплі зможуть цілодобово перебути до тисячі містян, там заготовлені дрова до кінця опалювального сезону. Маємо певний запас матраців, ковдр, спальників.
Пережити зиму без світла, води, тепла, зв’язку в умовах маленького міста – важка, але цілком посильна задача.
При одній умові: сильний підтримує слабшого.
Переживемо. Переможемо.
P.S. Над новими графіками енергетики працюють. 
