25 ЛИСТОПАДА- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ ЩОДО ЖІНОК
Насильство щодо жінок є проблемою пандемічних масштабів і залишається однією з найгостріших соціальних проблем. Це найпоширеніше порушення прав людини у світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і перетворює жінок на інвалідів набагато частіше, ніж онкологія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам'ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільйо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
Насильство щодо жінок є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі. Воно проявляється у фізичній, сексуальній та психологічній формах, зокрема:
- насильство з боку партнера (побиття, психологічне насильство, зґвалтування в шлюбі, вбивство);
- сексуальне насильство і домагання (зґвалтування, насильницькі статеві акти, небажані сексуальні аванси, сексуальне насильство над дітьми, примусові шлюби, вуличні домагання, переслідування);
- торгівлю людьми (рабство, сексуальна експлуатація);
- дитячі шлюби.
Дуже важливо, щоб кожен усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є!