Як захистити дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом?

Поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання.
Вірус поліо інфікує воду та їжу, передається від людини до людини, як правило, через брудні руки до рота, після чого розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися інфіковані люди.
Показовою є статистика щодо поліомієліту. В 1 з 4 випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль, слабкість у м’язах. У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням спинного мозку: відчуття поколювання в ногах; параліч або слабкість в кінцівках. 1 людина з 200 інфікованих вірусом поліомієліту залишається паралізованою на все життя. 5–10% з тих, у кого виник параліч, помирають, коли вірус паралізує дихальні м’язи. Інші інфіковані можуть не мати симптомів узагалі, але все одно здатні передавати хворобу.
Поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані. Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитися!
Відповідно до Національного календаря, щеплення від поліомієліту проводять:
  • 1 доза — у 2 місяці від народження;
  • 2 доза — 4 місяці;
  • 3 доза — 6 місяців;
  • 4 доза — 18 місяців;
  • 5 доза — 6 років;
  • 6 доза — 14 років.
Ці шість доз вакцини формують імунітет проти поліомієліту до кінця життя. У 2021 році (станом на 01.01.2022 року) рівень охоплення щепленнями від поліо в Україні такий:
  • три дози у віці до року отримали 80,1% дітей (Глухівський район – 71,2%);
  • щеплення у віці 18 місяців — 80,5% дітей (Глухівський район – 90,7%);
  • у віці 6 років — 78,4% дітей (Черкаська область – 77,8%);
  • у віці 14 років — 76,1% дітей (Черкаська область – 65,9%).Тобто рівень вчасного охоплення дітей щепленнями вкрай низький (для формування колективного імунітету повинен бути не менше 95%).
У 2022 році в Україні заплановано провести три національні раунди імунізації проти поліомієліту як відповідь на спалах поліомієліту в країні. Перший раунд почався 01 лютого 2022 року для дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, та триватиме 3 тижні. 
Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і вчасно щепити їх від поліомієліту відповідно до Національного календаря. Якщо дитина з якихось причин пропустила щеплення, важливо якнайшвидше надолужити їх! Для цього слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра.
Зробіть щеплення — захистіть свою дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом!
 
Завідуюча Глухівського відділення
Центру 
контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Марина Матвієнко

Друк

gerb sayt2024 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області