ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ

В цьому році початок літа видався холодним, але синоптики вже скоро обіцяють значне  підвищення температури навколишнього середовища. Це значить, що наближається пожежонебезпечний період, коли щорічно відзначається збільшення кількості пожеж в природних екосистемах. Як правило, в цей період відбувається прибирання хлібних масивів.
З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:
– Не кидайте не загашені недопалки та сірники в траву;
– Не розводьте багаття поблизу хлібних масивів, інших полів, де можливе загорання рослинності, а також в лісових та лісопаркових зонах;
– Не кидайте на природі скляні пляшки, бите скло, які на сонці перетворяться в лінзу і призведуть до спонтанного загоряння трави;
– Не залишайте предмети і матеріали, промаслені або просочені бензином, гасом та іншими горючими матеріалами;
– Не користуйтеся піротехнічними виробами;
– Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків. Статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
У РАЗІ ПОЖЕЖІ АБО ПОЯВИ ДИМУ НЕГАЙНО телефонуйте в пожежну частину за номером 101.