ПРО ПОСЛУГИ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧАСНИКАМ АТО

Послуги із психологічної реабілітації мають право отримувати постраждалі учасники Революції Гідності, учасники антитерористичної операції та особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, члени їх сімей та члени сімей загиблих (померлих) таких осіб.
Під час проходження послуг із психологічної реабілітації  вказана категорія має можливість відновити психологічний та фізичний стан здоров`я, покращити сприйняття психологічної адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду отриманого в екстремальній ситуації, та застосувати його в житті.
Надання послуг з психологічної реабілітації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, згідно Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, члени їх сімей та члени загиблих (померлих) таких осіб затверджено зміни,  що регламентують використання коштів і організацію відповідних заходів за бюджетною програмою, зокрема до постанов Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р.  № 497 та від 27 грудня 2017 р. № 1057.
Враховуючи зміни до законодавчих актів та підтверджуючі документи щодо відповідності суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, які передбачені вимогами чинного законодавства управлінням соціального захисту населення Глухівської міської ради прийнято рішення про включення до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації наступні оздоровчі заклади, які будуть надавати  послуги для постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, члени їх сімей та члени загиблих (померлих) таких осіб  враховуючи всі вимоги відповідно до законодавчих актів, а саме:
- Дочірнє Підприємство «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт»: 67780, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1/а. Телефон: (04849) приймальня 47-9-88, 47-6-67, бухгалтерія 47-6-69, 47-6-64, реєстратура 47-6-57, 67-3-02, 050 495 30 01, 050 148 48 08 (прийом заявок). Сайт:
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Токарі»: 42215, Сумська область, м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна, 96. Телефон: (05445) 3-89-25, 37-1-22, 050 868 82 38, 050 868 82 39, 050 300 12 81. Сайт:
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Комплекс оздоровлення та відпочинку «Ірбис»: 74900, Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. Французька, 5 кв. 126. Телефон: (055534) 5-01-27, 050 840 25 55. Сайт: htt://irbis.ks.ua
- Дочірнє Підприємство «Клінічний санаторій «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»: 22800, Вінницька область, м. Немирів, вул. Шевченка, 16. Телефон: (04331) 2-17-13, 2-15-46. Сайт:
-  Дочірнє Підприємство «Санаторій «Верховина» ПрАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»: 90033, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Сойми, 1. Телефон: (03146) 2-60-25, 2-60-44, 068 555 35 28. Сайт:  verhovuna.info
 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій» РАЙДУГА»: 31200, Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11. Телефони: (код 03845) 4-01-01, 097 426 57 27, 097 891 41 87, 096 852 79 53. Сайт: https:// www.raduga-volochisk.info/
Послуги із психологічної реабілітації передбачають: психологічну просвіту; індивідуальне консультування; психологічну діагностику; підбір методики психологічної реабілітації; психологічну допомогу (терапія); групову терапію; психологічну корекцію та проектування майбутнього; профілактику та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.
Комплекс корекційних заходів запропонований вищезазначеними реабілітаційними установами включає в себе: комплексне психодіагностичне обстеження, спрямоване на виявлення осіб з глибокими особистісними порушеннями, комплексом поведінкових розладів, суїцидальними тенденціями, що входять до групи підвищеного ризику.
Наряду з програмою комплексного психодіагностичного обстеження та проведення психокорекційних заходів з військовослужбовцями, виведеними з місць бойових дій, план психологічної реабілітації учасників АТО передбачає участь у культмасових заходах санаторію, поїздки на екскурсії, спортивно-оздоровчі заходи, відвідування басейну, спортивної зали, освітньо - пізнавальних та релаксаційних заходів, включаючи концерти, спектаклі тощо, в залежності від індивідуальних побажань отримувачів послуг, матеріально-технічної бази та розташування установи, що зумовлене унікальним природним та культурним надбанням певної місцевості.
  Для отримання послуг із психологічної реабілітації постраждалі учасники Революції Гідності, учасники антитерористичної операції та особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, члени їх сімей та члени загиблих (померлих) таких осіб з даного питання звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання із заявою, до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Глухівської міської ради за адресою:  Сумська область,     м. Глухів, вул. Курлука 1/3, каб. 9, Телефон: (05444) 7-03-63.