З усіх питань, що стосуються  порушень антикорупційного законодавства, жителі міста можуть звернутися на «телефон довіри»: 2-53-02, який діє у виконкомі Глухівської міської ради в робочі дніз 8.00 до 17.00 год.

Звіт про проведену роботу з питань запобігання корупції за 2016 рік

З метою забезпечення принципів прозорості та відкритості в діяльності Глухівської міської ради та структурних підрозділів, всебічного вивчення та обговорення основних положень Закону України «Про  запобігання  корупції», на офіційному веб – сайті Глухівської міської ради розміщено відповідну рубрику «Запобігання корупції», що ведеться та наповнюється матеріалами зазначеної тематики.

За період з 01.01.2016 по 01.01.2017 Глухівським міськрайонним судом адміністративних матеріалів щодо притягнення до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень з участю посадових осіб виконавчого комітету Глухівської міської ради та структурних підрозділів розглянуто не було.
На виконання постанови КМУ від 04.09.2013 № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції» у виконавчому комітеті Глухівської міської ради та в її структурних підрозділах визначені уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції.

Під час проведення перевірок діяльності підпорядкованих підрозділів та надання їм практичної допомоги  вивчався стан справ із запобігання корупції.

Запроваджено проведення для посадових осіб органів місцевого самоврядування спеціальних занять, спрямованих на формування знань  антикорупційного законодавства. Так, 10 листопада 2016 року на базі Сумського державного університету спеціалістом, відповідальним за запобігання  корупції в Глухівській міській раді, підвищено кваліфікацію за програмою «Підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії корупції».

Організаційно-контрольним відділом, керівниками структурних підрозділів Глухівської міської ради вживаються заходи з забезпечення якісного добору і розстановки кадрів на засадах неупередженого конкурсного відбору, їх об’єктивну оцінку відповідності посаді, щорічну оцінку виконання покладених на них обов’язків і завдань, ознайомлення осіб, які претендують на зайняття посад органів місцевого самоврядування, із обмеженнями, установленими Законом України «Про  запобігання  корупції», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

З метою забезпечення виконання антикорупційного законодавства та недопущення проявів корупції, організаційно-контрольним відділом апарату міської ради та її виконавчого комітету попереджено під підпис про спеціальні обмеження, встановлені Законами  України «Про запобігання корупції», «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо прийняття на службу в органах місцевого самоврядування та її проходження.
Питання стану організації та виконання норм антикорупційного законодавства знаходиться на постійному контролі міського голови та керуючої справа Глухівської міської ради.

У 2016 році усіма суб’єктами декларування  у встановлені Законом терміни було своєчасно подано  декларації декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Організаційно-контрольним відділом апарату міської ради та її виконавчого комітету та уповноваженою особою з питань запобігання корупції виконавчого комітету міської ради були створені належні умови для своєчасного отримання від суб’єктів декларування декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, у тому числі і від тих осіб, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування за минулий рік.

Керівним складом виконавчого комітету міської ради було оприлюднено відомості, зазначені у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

За участі членів координаційної ради  з питань протидії корупції у ІІ півріччі 2016 року було проведено навчання працівників управлінь і відділів міської ради, керівників підприємств та установ, організацій міста з питань антикорупційного законодавства. Зокрема в квітні 2016 року на нараді керівників управлінь та відділів міської ради, керівників комунальних служб, підприємств, установ та організацій міста при міському голові було розглянуто питання «Про антикорупційне законодавство». В листопаді 2016 року на аналогічній нараді розглянуто питання «Про надання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

На інформаційному стенді в вестибюлі Глухівської міської ради розміщено телефон довіри.

Секретар                                                      О.О.Лупанова