Жіноча гімназія

(вул. Вознесенська, 13, охоронний номер 111)

jinocha gimnaziya

Жіноча прогімназія в Глухові була заснована в 1870 році на базі жіночого трикласного училища, відкритого в 1865 р. В 1894 р. коштом відомого промисловця М.А.Терещенка розпочато будівництво мурованого навчального корпусу прогімназії, завершено в 1896 р. Тоді ж прогімназію перетворено на повну 8-класну гімназію. В 1904 р. після закінчення Київського університету тут викладав О.М. Астряб – видатний український математик і педагог.

Двоповерховий мурований будинок міститься в периферійній зоні історичного середмістя, виходячи чоловим фасадом на червону лінію вулиці Вознесенської. За композиційною роллю є архітектурним акцентом серед малоповерхової квартальної забудови.

Архітектурне вирішення фасадів – у стилістиці псевдокласицизму.

Жіноча гімназія є одним з найімпозантніших історичних будинків Глухова, пам’яткою меценатської діяльності визначного українського діяча М.А.Терещенка.

В теперішній час використовується загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 1.