ДО 39-ї РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
26 квітня 1986 року – день, що розділив життя мільйонів на «до» і «після». Потужний вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції спричинив наймасштабнішу техногенну катастрофу в історії людства.
Її наслідки відчутні й сьогодні.

У Глухові до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС поклали квіти – як знак вічної шани, вдячності та скорботи.
Пам’ять про тих, хто, не вагаючись, став на захист життя інших, живе в серцях глухівчан. Саме завдяки мужності ліквідаторів вдалося зупинити неконтрольоване поширення радіації та врятувати майбутнє.
Міський голова Надія ВАЙЛО вручила почесні грамоти активним учасникам Глухівської громадської організації інвалідів та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи -






Їхній героїзм – не лише історія, а й приклад для сучасників, як залишатися людьми у найтяжчих обставинах.

«Ми не маємо права забути ті жертви, ті долі, які забрала Чорнобильська трагедія. Подвиг ліквідаторів – це урок відповідальності, жертовності та любові до свого народу. Сьогодні, у час нових загроз, ми знову змушені боротися за безпеку своїх АЕС, адже росія тримає у заручниках Запорізьку станцію – і це повторення ядерної загрози у новому вигляді».


26 квітня 1986 року о 1:23 стався вибух на ЧАЕС. Аварію класифікували як подію 7-го рівня небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій. Наслідки стали глобальними – радіаційне забруднення сягнуло десятків країн. В Україні майже 2,4 мільйона осіб постраждали від аварії.