Про стан епідемічної ситуації із захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ на території Глухівської міської ради
Глухівське відділення ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в сезон 2024 – 2025 років прогнозується циркуляція серед населення країн Північної півкулі наступних штамів грипу:
– вірус, подібний до A/Victoria/4897/2022 (H1N1)pdm09;
– вірус, подібний до A/Thailand/8/2022 (H3N2);
– вірус, подібний до B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
– вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (дикий тип).
Очiкується двi хвилi пiдйому захворюваностi - у груднi та наприкiнцi сiчня-початку лютого з можливим максимальним piвнем на 4 тижнi 2025 року.
На сьогоднішній день на території Глухівської міської ради діє затверджений міською постійною комісією з ТЕБ та НС «Комплексний план з готовності та реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ».
Фахівці – епідеміологи Глухівського відділення ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ» вже пройшли навчання щодо організації протиепідемічних заходів, моніторингу та аналізу епідемічної ситуації з грипу, COVID-19 та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРВІ) серед населення на території обслуговування.
За 40-43 тиждень поточного року підйому захворюваності на ГРВІ на території Глухівської міської ради не спостерігається. На фоновому рівні гострих респіраторних інфекцій реєструються поодинокі випадки COVID-19, випадки грипу відсутні. Летальних випадків немає.
З метою стабілізації епідемічної ситуації з ГРВІ під час епідемічного сезону 2024-2025 рр., особливо у період її ускладнення на території Глухівської міської ради необхідно забезпечити дотримання наступних протиепідемічних заходів:
-
Забезпечити осіб, які працюють на відкритому повітрі, теплим одягом та приміщеннями для обігріву; забезпечити дотримання температурно-повітряного режиму у виробничих, адміністративних, побутових та інших приміщеннях; організувати належну роботу систем вентиляції; проводити провітрювання в усіх приміщеннях не рідше одного разу на 2 години, а також під час обідніх та технічних перерв.
-
Забезпечити щоденне вологе прибирання приміщень із застосуванням дезінфікуючих засобів.
-
Запровадити заходи з дотримання соціальної дистанції між працівниками не менше 1,5 м.
-
Забезпечити часте протирання поверхонь, до яких найчастіше торкаються (дверні ручки, крани, перила, столи і т.ін.) із застосуванням дезінфектантів два рази на день.
-
Передбачити запровадження дистанційної форми роботи, позмінної роботи, мотивацію працівників піти у відпустку з метою зменшення скупчення людей на робочих місцях.
-
Запровадити носіння масок в місцях, де неможливо дотримуватись безпечної соціальної дистанції (1,5 м) для тих, хто працює в офлайн-режимі.
-
Забезпечення безбар’єрного доступу до заходів імунопрофілактики (проведення вакцинації).