ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД ЇДКОГО ЗАПАХУ ГАРУ

Їдкий запах гару, через який стає важко дихати, заполонив місто. Така ситуація може бути пов’язана із пожежами на лісах та торф’яниках.
Крім того, восени одним із розповсюджених джерел забруднення атмосферного повітря є спалювання опалого листя, сухої трави тощо.
При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.
Населення відчуває при цьому не тільки дискомфорт умов проживання, а й погіршення стану здоров’я. У людей починається свербіж у носі, першіння у горлі та кашель.
Якщо в людини бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легень чи алергічні стани, то дим може призвести до загострення цих захворювань.
З метою попередження впливу шкідливих речовин рекомендуємо дотримуватися профілактичних заходів:
  1. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин – найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок.
  2. Тримати вікна зачиненими, особливо вночі та вранці. При провітрюванні завішувати кватирки зволоженою тканиною.
  3. Рекомендується збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відновлення втрати солей та мікроелементів можна пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки.
  4. За посилення запаху гарі рекомендується одягати захисні маски.
Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергію.
  1. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
  2. Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.
  3. Промивайте ніс і горло водою, фізіологічним розчином.
  4. У їжі перевагу надавайте фруктам і овочам, іншим стравам, багатим на мінеральні речовини.
  5. Продукти із власних городів мешканцям в зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити.
  6. Не вживайте алкоголь. Не куріть. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи.
  7. Якщо у вас з’явилися задишка, кашель або відбулось загострення хронічних захворювань – зверніться до лікаря.
Глухівське відділення ДУ “Сумський обласний центр
контролю та профілактики хвороб МОЗ України”