1-7 СЕРПНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ.
ГРУДНЕ МОЛОКО – ідеальна їжа для вашого малюка. Воно забезпечує усіма поживними речовинами, які потребує дитина для свого повноцінного розвитку.
Під час війни грудне вигодовування може врятувати життя немовляти, адже дитячої суміші може просто не бути в доступності.
До того ж в умовах відключень води та електрики материнське молоко – це найбезпечніша та найзручніша їжа для вашого малюка.

Що  робити аби не втратити лактацію в такий важкий час?
- Головне зараз - безпека, спокій та харчування малюка. Треба зосередитись на собі та дитині.
- Не соромтесь попросити щось додатково - тепліше і зручніше місце для відпочинку, додаткову порцію їжі чи води . Не бійтесь попросити про допомогу.
- Якщо є можливість, не нехтуйте безпекою. Виїжджайте з дитиною з гарячих точок чи неспокійного місця при першій можливості.
- Намагайтесь зберегти лактацію. Прикладайте дитину до грудей частіше, старайтесь не підгодовувати малюка сумішами, а давайте молоко за потреби.

Як допомогти мамі з маленькою дитиною в умовах бомбосховищ та укриттів?
- Виділяйте їм більш тепле місце, адже від холоду та стресу процес лактації може порушитись.
- Допомагайте з доглядом дітей, розважайте і дайте мамі можливість поспати кілька годин.
- Знайдіть зручне місце, де матуся зможе спокійно нагодувати свого малюка, або просто знайдіть для неї теплі слова.

Якщо вам здається, що молока стало менше – не починайте давати дитині суміші, коров’яче чи козяче молоко чи прикорм, якщо ви не робили цього раніше. Просто прикладайте дитину до грудей частіше та давайте смоктати груди. Це допоможе відновити звичний потік молока.
Зараз дуже важливо зберегти та продовжити грудне вигодовування, адже від цього може залежати життя немовляти!

Глухівське відділення ДУ “Сумський
обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”