Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб

Відповідно постанови Кабінету Міністрів від 20 березня 2013р. №207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких громадян на ринку праці» регіональний центр зайнятості чи філія може видавати одноразовий ваучер на навчання ВПО працездатного віку за відсутності роботи.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання.
Особа здійснює вибір професії (спеціальності), а також форми та місце навчання.
Постанова Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2024 р. №110 «Про реалізацію спільного із Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю»
Мета постанови: запровадити додаткові заходи із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю із числа ВПО шляхом реалізації проекту ООН.
Грошову допомогу можуть отримати особи, котрі проживають на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії.
Сума визначається як різниця між 3250 гривнями і сумою отриманої соціальної допомоги, але не менше ніж 100 грн.
ДП «ІОЦ МСП» на підставі відомостей, що містяться в інформаційних базах даних Міністерства соціальної політики, формує та передає Всесвітній продовольчій програмі Організації Об’єднаних Націй список осіб із зазначенням категорії отримувача соціальної допомоги.
Таким чином особі не потрібно особисто подавати запит на отримання допомоги.
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»
Мета постанови: підтримати осіб з числа ВПО, створивши умови та заохочуючи роботодавців надавати робочі місця ВПО.
Згідно постанови, роботодавцю надається компенсація витрат у розмірі мінімальної заробітної плати встановленої законом, терміном три місяці.
Для роботодавця, що бере на роботу особу з інвалідністю, з числа ВПО, термін компенсації становитиме 6 місяців.
З квітня компенсація збільшилася до 8 000 грн. на місяць.
Компенсація витрат надається роботодавцю за таких умов:
  • Роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (погодинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
  • Подання в установленому законодавством порядку  податкової квартальної звітності або податкової річної звітності за останній звітний період на дату подання заяви на отримання компенсації витрат.
Роботодавець не раніше ніж через п’ять календарних днів та не пізніше шести місяців з дня працевлаштування особи подає до міського, районного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості заяву про компенсацію витрат:
  • В електронній формі – через Єдиний державний портал електронних послуг;
  • В паперовій формі – особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
Заява подається роботодавцем до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця.

Друк

gerb sayt2024 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області