ПРО ЙОДНУ ПРОФІЛАКТИКУ

❗️ Про заходи йодної профілактики серед населення у випадку виникнення радіаційної аварії на останній апаратній нараді планово нагадала завідувач Глухівським міськрайонним відділом Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Марина МАТВІЄНКО.
306595241 612104793633339 579220083468793854 n
Тривалий час росія, яка намагається досягнути своїх цілей у війні з Україною будь-якими засобами, займається ядерним тероризмом. На початку повномасштабного вторгнення армія рф захопила Чорнобильську АЕС, зараз вони окупували Запорізьку атомну електростанцію, що змушує мільйони людей хвилюватися.
⯑Що робити в першу чергу, якщо на АЕС сталася аварія, яка підкріплюється викидом в повітря радіоактивних речовин, в тому числі й ізотопів радіоактивного йоду?
⯑Перш за все слід дуже уважно слухати органи влади: саме вони будуть сповіщати про ймовірні ризики
⯑Намагатись не виходити на свіже повітря і убезпечити домівки: закрити вікна, вентиляційні канали.
⯑Старатися не вживати продуктів, наприклад, з городу. Їжу варто заховати в холодильник, обгорнути поліетиленом.
⯑Якщо буде необхідність евакуації, про це також сповістять органи влади.
⯑Для убезпечення щитовидної залози треба буде здійснити фармакологічну профілактику опромінення щитовидної залози та прийняти препарат калій йодид. УВАГА! Це робиться лише після офіційного сповіщення. З профілактичною метою це може бути небезпечно для здоров’я.
307016853 612104730300012 5774903320711248361 n
Калій йодид приймається лише людьми до 40 років, в тому числі дітьми, вагітними та жінками, які годують грудьми.
Детальніша інструкція на сайті Глухівської міської ради https://hlukhiv-rada.gov.ua/.../6238-priklad-instruktsiji...
Препарат можна самостійно придбати в аптечних мережах. Для дітей за направленням сімейного лікаря калій йодид можуть видати у Глухівському ЦПМСД, де його отримали як гуманітарну допомогу від Сумського обласного гуманітарного штабу у кількості 2 тисячі таблеток.
Міський голова Надія ВАЙЛО дала доручення вивчити питання закупки препарату у резерв.