НАСИЛЬСТВУ-НІ
До уваги осіб, які постраждали від сексуального насильства, вчиненого представниками держави-агресора, та осіб, які незаконно утримувались або перебували в полоні.
На сьогодні насильство є однією з гострих соціальних проблем. Його жертвами водночас можуть ставати як жінки, так і чоловіки. Насильство не обмежується фізичною, сексуальною та психологічною шкодою. До нього також відносять залякування, страждання, примус і позбавлення свободи.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», ст.149 Кримінального кодексу України особи, які утримувались або перебували в полоні, таким чином могли бути використані у збройному конфлікті, мають право на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
По допомогу, зазвичай, звертається лише незначна частина постраждалих. Причини полягають не тільки в низькому рівні поінформованості щодо можливої допомоги, але й в певному культі замовчування – жертви не говорять про насильство через страх помсти від кривдника та стигматизації у суспільстві.
У випадку проявів насильства по допомогу варто звертатися до державних органів та установ:
- Правоохоронні органи (поліція). Особа може викликати поліцію за номером 102 або звернутися особисто до відділу та написати заяву.
- Медичні установи. Якщо особа зазнала фізичного чи сексуального насильства, вона має одразу ж звернутися до медичної установи за місцем проживання та зафіксувати фізичні ушкодження. Це у подальшому допоможе їй притягти кривдника до відповідальності, якщо постраждала особа звернеться до правоохоронних органів.
- Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради. Тут приймуть заяву про здійснення насильства та залучать відповідні органи та служби для надання допомоги.(м.Глухів, вул.Курлука 1/3).
- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги при КУ «Центр надання соціальних послуг, надасть необхідні психологічні, соціальні послуги та консультації (м.т. 0971862392).
Якщо ви постраждали від насильства, або стали свідком вчинення насильства – не мовчіть!