БЕЗПЕКА ПРИ РОБОТІ З ІНФОРМАЦІЙНИМИ РЕСУРСАМИ

Використовуйте надійний пароль
Відвідуйте лише захищені сайти
Будьте обережні при користуванні публічним Wi Fi
Встановлюйте додатки лише з Play Маркету

kiberezp

Використовуйте надійний пароль
Пароль має бути не менше ніж 8 символів в довжину.
Обов’язково використовуйте в паролі комбінації:
малих літер (а)
великих літер (А)
цифр (1,2,3)
спец символів (#_@)
Не використовуйте в якості пароля своє ім’я, прізвище, номер телефону, дату народження або аналогічні дані ваших близьких.
Не використовуйте в паролі тільки однакові або суміжні літери (ааaа, hghghg), тільки цифри (66666).
Кіберзлочинці, використовуючи засоби соціальної інженерії, надсилають на електронні адреси громадян листи від імені державних установ та пропонують їм перейти за зазначеним посиланням для отримання «важливої» інформації або її «уточнення». Перейшовши за таким посиланням, громадянин потрапляє на копію реальної сторінки держустанови, де йому пропонують «зареєструватись» або будь-яким іншим чином внести необхідні шахраям дані.
Ставтеся з підозрою до листів з вкладеннями й посиланнями. Краще уточніть у відправника за телефоном, зазначеним на офіційному сайті державної установи, чи був надісланий Вам такий лист. Можливо, що адресу електронної пошти відправника могли підмінити або зламати.
Відвідуйте лише захищені сайти
Не ігноруйте попередження браузера про перехід на підозрілий сайт.
23
Будьте обережні при користуванні публічним Wi Fi
У публічних місцях найкраще користуватися особистим Wi Fi модемом або здійснювати вхід до мережі Інтернет з мобільного пристрою за передплаченим пакетом послуг мобільного оператора та/або використовувати шифроване VPN-з’єднання до корпоративного чи особистого проксі-серверу.
4
Встановлюйте додатки лише з Play Маркету
З метою унеможливлення завантаження на особистий пристрій програм-шпигунів та іншого шкідливого програмного забезпечення дотримуватися таких правил:
Встановлювати додатки лише з офіційних та перевірених сервісів (Chrome Store, Add-ons та Play Market для Android, App Store для ІOS);
65
Критичне мислення
Критичне мислення — це необхідна навичка і життєво важливий ресурс сучасної людини. Критичне мислення базується на законах логіки та на розумінні психологічних процесів, які протікають у нашій свідомості. Критичним мислителям властиве скептичне ставлення до всього, але ніяк не цинічне.

Основними методами розвитку критичного мислення є такі:
1.Задавати питання і не приймати на віру все, що нам пропонують. (Знак питання порівнюють з рибальським гачком, на який ловиться риба. Кожен повинен мати такий гачок).
2.Шукати докази, що підтверджують або спростовують отриману інформацію.
3.Накопичувати знання і розширювати світогляд. Що стосується розвитку критичного мислення у дітей, то важливо орієнтуватися не на запам’ятовування ними фактологічного матеріалу, а на постановку проблеми і пошук її вирішення.

Друк

  Глухів  
gerb sm2017 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області