Про стан води відкритих водойм на території м. Глухова

Глухівський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує мешканців та гостей міста Глухова про проведення епідеміологічного моніторингу води відкритих водойм в місцях масового відпочинку населення з метою запобігання виникнення інфекційних хвороб.

Станом на 19.06.2020 року вода озер Павлівське, Скоропадське та Чернеччина відповідає вимогам «Державних санітарних норм та правил планування та забудови населених пунктів» № 173 від 19.06.96 р. (Додаток № 11) за бактеріологічними, паразитологічними та санітарно – хімічними показниками.

Дослідження проводяться щотижнево. І все ж таки відпочиваючі повинні дотримуватись деяких правил:

• - Не варто купатись у невідомих водоймах, оскільки підвищується не тільки бактеріологічна небезпека, а і небезпека травматизму.
  • - Остерігайтеся водойм із стоячою водою, адже в них найбільш сприятливі умови для розвитку бактеріологічної флори.
  • - Дотримуйтесь правил особистої гігієни.
  • - Під час купання слідкуйте, щоб вода не потрапляла в рот.
  • - Не використовуйте воду водойм для миття посуду, продуктів.
  • - Не беріть із собою на відпочинок продукти, що швидко псуються. Використовуйте сумки – холодильники.
  • - Дотримуйтесь соціальної дистанції.

Дотримуючись цих простих правил ви зможете захистити себе та своїх близьких від цілого ряду інфекційних та паразитарних хвороб, пов’язаних з водним та іншими факторами передачі.