ЧЕРГОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ В ЛИПНІ 2020. ЗРОСТАННЯ ПРОЖИТКОВИХ МІНІМУМІВ

Із 1 липня прожитковий мінімум в Україні підвищується до 2118 грн., відповідно буде збільшено розмір мінімальної пенсії – з 1638 до 1712 грн. (на 74 грн). Відбудеться й перерахунок виплати пенсіонерам за понаднормовий стаж. Так кожен пенсіонер, який має  стаж більше 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, отримає 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен додатковий рік.

Наступне підвищення пенсій  має відбутися в грудні 2020 року, тоді виплати зростуть на 57 грн. і розмір мінімальної пенсії досягне 1769 грн.

В УКРАЇНІ З 1 ЛИПНЯ 2020 РОКУ ЗРОСТАЮТЬ ПРОЖИТКОВІ МІНІМУМИ

З 1 липня вони будуть такі:

-для дітей віком до 6 років – 1859 грн (був 1779 грн)

-дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн (2218 грн)

-працездатних осіб – 2197 грн (2102 грн)

-осіб, які втратили працездатність –1712 грн (1638 грн).

Окрім того, з 1 липня суттєво зростуть допомоги на дітей, над якими встановлену опіку чи піклування і на дітей з інвалідністю. Відповідний закон Верховна Рада прийняла 2 червня 2020 року, але його ще має підписати президент.

Прожиткові мінімуми для основних соціальних і демографічних груп населення

«Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму, нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог»

Після набуття чинності відповідного Закону України розмір допомоги буде надаватися у сумі, що дорівнює різниці між 2,5 прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Для дітей віком до 6 років - як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини цього віку – 4447, 50 грн (була 3558грн ) ) та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Від 6 до 18 років: як різниця між 5545 грн (була 4436грн) та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині. Якщо дитина має інвалідність, то розмір допомоги становитиме 3,5 прожиткового мінімуму. Зокрема, максимальний розмір допомоги для дітей з інвалідністю становитиме для дітей до 6 років – 6226,50 грн, від 6 до 18 років – 7763грн (без урахування отриманих аліментів, пенсій, допомог на дитину).

Допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку. Цей вид допомоги вводиться вперше. Її надаватимуть одиноким особам, які досягли 80-річного віку і які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З липня розмір такої допомоги становитиме 684,80 грн

Допомога члену малозабезпеченої сім’ї на організацію підприємницької діяльності. Це буде одноразова безвідсоткова допомога працездатному члену малозабезпеченої родини для організації підприємницької діяльності і виведення сім’ї з бідності, яка буде надаватися державною службою зайнятості за рахунок коштів державного бюджету. Порядок надання такої допомоги, її розмір та умови повернення визначає Кабмін, який наразі неоприлюднений.