Допомога на дітей та компенсація вартості санаторних путівок

ОНЛАЙН – ЗВЕРНЕННЯ ДЛЯ ФОП, ЩОБ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ НА ДІТЕЙ

КМУ затвердив Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Повідомляємо, що допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики в розділі "е-сервіси"

Нагадуємо, що таку допомогу отримають відповідні єдинники на період карантину та на один місяць після дати його відміни. Передбачається, що таку допомогу надаватимуть на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років - 1779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років - 2218 грн).

Право на допомогу не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" на відповідну дитину.

Перелік документів, необхідних для призначення допомоги онлайн:

- заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів;

- сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

- сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);

- сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);

- сканована копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

ВИЗНАЧЕНО РОЗМІР ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ПУТІВОК САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЗАКЛАДАМ І ЗАКЛАДАМ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ У 2020 РОЦІ

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування Кабінетом Міністрів України 06.05.2020 року прийнято постанову за № 339 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2020 році», якою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення і відпочинку за надання послуг, розміри якої становлять:

- особам, віднесеним до категорії 1,  - 7 700 гривень;

- особам, віднесеним до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 23 420 гривень;

- дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одному з батьків або особі, яка їх замінює, - 15 300 гривень.