КОРОНАВІРУС: ПРАВИЛА ЗМІНЕНО

ПЛР-тести робитимуть не всім контактним.

Відповідно до наказу МОЗ України від 17.09.2020 р. № 2122 "Про внесен-ня змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)" в обов’язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з викорис-танням методу ПЛР проводиться наступним особам:

- пацієнтам із підозрою на коронавірусну хворобу COVID-19, які звернулися до лікаря;

- пацієнтам із пневмонією;

- контактним особам за появи симптомів, які не виключають COVID-19;

- особам, у яких під час проведення дослідження методом ІФА виявлені антитіла до коронавірусу.

Якщо особа за власною ініціативою лабораторно обстежується методом ПЛР на COVID-19, вона має самоізолюватися до того часу, поки не стануть ві-домими результати тестування.

Варто звернути увагу, що в разі виникнення симптомів гострої респіратор-ної інфекції (раптовий початок, лихоманка, кашель або утруднене дихання, загальна слабкість, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, риніт, зниження апетиту, блювання, діарея, зміна психічного стану) хоч у одного члена родини (домогосподарства), до нього мають застосовуватися заходи як до підозрілого щодо інфікування SARS-CoV-2, а всі інші члени домогосподарства вважаються контактними особами.

Моніторинг та спостереження за контактними особами:

- контактні особи підлягають самоізоляції на 14 днів від дня останнього контакту з хворою особою та завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень;

- контактні особи можуть припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат тестування методом ПЛР, відібраного не раніше 8 дня останнього конта-кту з пацієнтом, хворим на COVID-19;

- моніторинг стану здоров’я контактних осіб може здійснюватися структурними підрозділами закладів охорони здоров'я через побутові візити чи онлайн або телефоном, з метою перевірки наявності симптомів;

- будь-яка контактна особа, яка захворіла і відповідає визначенню випадку COVID-19, стає підозрюваною і повинна бути протестована ПЛР-методом;

- контактні особи з групи ризику розвитку тяжких ускладнень підлягають обов'я-зковому лабораторному обстеженню методом ПЛР на COVID-19.