ПОНАД 350 ПОТЕРПІЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ ПРОЙШЛИ САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ЗА КОШТИ ФОНДУ

Протягом 2021 року понад 350 осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які мешкають в області, були забезпечені курсом санаторно-курортного лікування. Про це подбало управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області.
Загалом в Україні торік санаторно-курортним лікуванням за кошти Фонду було забезпечено понад 10 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
З них 65,5% осіб пройшли санаторно-курортне лікування у літній період.
Фонд здійснює фінансування системного проходження такого лікування для всіх потерпілих, яким МСЕК визначена потреба, аби покращити здоров’я осіб з інвалідністю та упередити настання ускладнень.
Особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти ФССУ. Для зручного вибору на вебпорталі Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Перелік доступний на головній сторінці офіційного вебсайту ФССУ у розділі «Оголошення»: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/962596.
Періодичність проходження курсу санаторно-курортного лікування за кошти Фонду залежить від встановленої групи інвалідності й індивідуальної програми реабілітації (ІПР):
– особи з інвалідністю І групи – щороку;
– особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі ІПР;
– особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.
Крім того, Фонд соціального страхування України здійснює компенсацію вартості самостійно придбаної потерпілим путівки за умови, якщо потреба в санаторно-курортному лікуванні визначена МСЕК за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання. Розмір компенсації не може перевищувати граничні розміри витрат, встановлені правлінням Фонду. Також потерпілому, який став особою з інвалідністю, компенсуються витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та назад. Обов’язковою умовою для компенсації зазначених коштів є перебування потерпілого на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у робочому органі Фонду за місцем зберігання справи про страхові виплати в порядку черговості.
У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, Фонд фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

Друк

gerb sayt2024 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області