Правила пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів: пічне опалення

Пічне опалення широко використовується в сільських та віддалених районах, а також у приватних будинках. Проте неправильна експлуатація таких приладів може призвести до пожежі. Щоб уникнути цього, важливо дотримуватися ряду правил пожежної безпеки.
Основні вимоги до пічного опалення:
1. Встановлення печей та димарів.
• Пічні установки повинні відповідати будівельним та пожежним нормам. Важливо, щоб піч була виготовлена з негорючих матеріалів і встановлена на відповідній основі, яка також має бути негорючою.
• Димарі повинні регулярно очищатися від сажі, оскільки її накопичення може призвести до самозаймання.
2. Захист підлоги.
• Перед топкою печі має бути обладнаний металевий лист (розміром не менше 50х70 см), щоб уникнути загоряння від випавших жаринок або попелу.
3. Контроль над процесом горіння.
• Під час роботи печі не залишайте її без нагляду, особливо якщо в домі є діти або домашні тварини.
• Заборонено використовувати легкозаймисті рідини для розпалювання печі (бензин, спирт, ацетон тощо).
4. Очищення печі від золи.
• Після кожного топлення потрібно очищати піч від золи, при цьому зола повинна бути охолодженою. Ніколи не викидайте гарячу золу в сміттєві баки або на територію біля будівлі.
5. Регулярний огляд і ремонт печі.
• Пічні установки повинні регулярно оглядатися на предмет тріщин у кладці, зношеності димарів або інших пошкоджень. Тріщини в пічній кладці можуть стати причиною проникнення диму та іскор у приміщення.
8. Сезонна підготовка та обслуговування.
• Перед початком опалювального сезону необхідно провести ревізію пічної установки, переконатися у відсутності пошкоджень та забезпечити чистоту димоходу.
Додаткові заходи безпеки:
• Установка датчиків диму та чадного газу. Ці прилади допоможуть швидко виявити небезпеку та уникнути отруєння або пожежі.
• Обладнання приміщення вогнегасником. У разі займання вогнегасник допоможе швидко загасити невелику пожежу до приїзду рятувальників.
• Не зберігати легкозаймисті предмети поруч з піччю. Дрова, папір або одяг повинні знаходитися на безпечній відстані.
Дотримання цих простих, але ефективних правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення дозволить уникнути небажаних ситуацій та забезпечити безпеку вашого будинку та його мешканців.