ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ МІСТА
Глухів – одне з найдавніших та найкрасивіших міст України – вперше згадується в Іпатіївському літописі у 1152 році.
Історично наше місто гартувалось у навалах ворогів, горіло в пожежах, страждало від епідемій, проте, кожного разу ще більше розквітало з новою силою всупереч усім бідам.
Глухівчани брали активну участь у загальнонаціональній боротьбі за відродження України, тому жага до свободи та любов до рідної землі закладені в коді ДНК кожного жителя Глухівщини.
Наше місто в роки Другої світової війни довгі 23 місяці перебувало в пекельному вогні повної окупації. Тоді ми не корились, за що страждали від масових вбивств, катувань, залякувань та ув'язнень з метою викорінення непокори.
30 серпня 1943 року Глухів був повністю визволений від фашистської чуми. Ми дякуємо нашим дідам та прадідам, які поклали життя, щоб подарувати нам майбутнє, і стали прикладом для наступних поколінь. Ми перед ними в неоплатному боргу.
Історія циклічна. У 2014 році розпочалась війна з росією, 24 лютого 2022 року - повномаштабне вторгнення; війна повернулась у домівки глухівчан та всієї України, у результаті чого ми одними з перших зустріли ворога, прокинувшись від гуркоту техніки, звуків вибухів та свисту куль. Військові та прикордонники Глухова одними з перших дали відсіч ворогу. На превеликий жаль, багато хто з них повернувся на щиті.
Одними з перших відчули війну й глухівські лікарі та працівники ДСНС – рятуючи життя поранених та ліквідуючи наслідки обстрілів. Ми довели, що глухівчани єдині, ми не злякались, бо в нас тече кров воїнів та переможців.
Вже більше 2 років росіяни намагаються нас залякати та зламати. На сьогоднішній день на прикордоння летять всі можливі засоби ураження цілей, від яких страждає мирне населення.
На превеликий жаль, війна забирає найкращих, і Герої, всупереч красивій фразі, помирають. 85 загиблих. Страшне, чорне число для нашої громади. Вони боролися до останнього подиху за наше з вами майбутнє. Світла пам'ять про наших Захисників і Захисниць житиме вічно в серцях близьких та рідних. Про них розповідатимуть підростаючому поколінню, ставлячи у приклад, адже зараз наші герої не міфічні боги, не персонажі супергеройських коміксів. Зараз наші герої – чиїсь татусі, мами, чоловіки або дружини, брати чи сестри. Молимося за усіх тих, хто зараз захищає нашу рідну землю. Не забудемо і не пробачимо передчасну смерть наших земляків.
Глухів – героїчний, багатий культурно та історично, Глухів освічений!
День знань відзначався у місті як загальноміське свято знань, науки, дитинства, молодості.
Для когось – перший дзвоник, перша лінійка, перший курс та перша посвята, для когось – новий крок у незвіданий простір освітнього процесу. Для дітей та молоді 1 вересня відкривався шлях у нове життя. Перший день осені асоціювався у глухівчан з гучним святкуванням, і ця традиція обов’язково повернеться. А поки, ми пристосовуємось, наші діти всіма можливими безпечними способами здобувають освіту незважаючи ні на, що. Адже ми нація розвинених, розумних, здібних, працьовитих, і наші наступні покоління будуть розвиватись і ставати кращими.
Вітаю жителів Глухова з Днем міста, Днем визволення Глухова від фашистських загарбників та Днем знань. Нехай доля приносить нам тільки приємні несподіванки, відкриття та здобутки. Нехай у Глухів повернеться мир, нехай у Глухів повернуться всі, кого змусила покинути домівку війна, нехай Глухів живе та процвітає. Слава рідному місту, слава українському народу!
З повагою, міський голова
Надія ВАЙЛО