ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ

 
 
⯑⯑⯑ Під час відключень електроенергії серед найскладнішого випробування у спеку більшість називає проблеми із зберіганням продуктів у холодильнику.
Що робити? Кілька основних порад, як уникнути харчових отруєнь ⬇️⬇️⬇️
✔ При відключенні електроенергії тримати двері холодильника та морозильної камери закритими, щоб запобігти потраплянню теплого повітря. Холодильник може зберігати температуру до 4 годин, 48 годин - у повній морозильній камері, до 24 годин - у напівпорожній морозильній камері. У разі відключення електроенергії понад 4 години у холодильник необхідно помістити контейнери із замороженою водою.
✔ Рекомендується заповнювати холодильну та морозильну камери максимально, але не ставлячи посуд та продукти впритул в основному відсіку: повітря має вільно циркулювати. Якщо порожнього місця багато, можна покласти пластикові пляшки з водою.
✔ Слід робити запас лише тих продуктів, які не потребують спеціальних температурних умов зберігання (крупи, консерви тощо) або найменше втрачають якість без холодильника (молоко тривалого зберігання в тетрапаках, сирокопчені ковбаси).
✔ Продукти харчування, які швидко псуються, можна зберігати у термоконтейнері (термосумках) з холодоелементами, у льосі чи підвалі в закритих ємностях, щоб не допускати доступ до них гризунів.
✔ У літній період значною частиною харчування можуть стати овочі та фрукти, які можуть зберігатися і без холодильника.
✔ Приготовану їжу не рекомендується залишати за кімнатної температури більш ніж на 2 години.
✔ Виключити приготування небезпечних в епідемічному відношенні страв: млинці з м’ясом, паштети, холодці, заливні страви, м’ясні салати, заправлені майонезом, фаршировані риба та птиця, кров’янки, сальтисони тощо.
✔ Страви потрібно робити якомога простішими, з мінімальною кількістю інгредієнтів. Найкраще зберігаються добре виварені, просмажені та протушковані страви.
✔ Не рекомендується залишати в холодильнику на наступний день салати, вінегрети, супи-пюре, супи молочні, соуси, млинці з сиром кисломолочним, січені вироби з м’яса, птиці, риби, картопляне пюре, відварені макаронні вироби.
✔ Охолоджені страви, які зберігались при дотриманні відповідних температурних умов, слід споживати лише після повторної термічної обробки (кип’ятіння, смаження на плиті, в духовці).
✔ Якщо є сумніви щодо безпечності їжі (незвичний запах, колір, консистенція, текстура), краще її викинути.
✔ Розморожені харчові продукти заморожувати повторно заборонено.
✔ Для пиття та приготування страв використовувати бутильовану воду промислового виробництва або воду із перевірених джерел.
ВАЖЛИВО ПАМ'ЯТАТИ: у холодильнику повинна дотримуватись температура +4°С або нижче, у морозильній камері - не вище -4°С.
Не забувайте дотримуватись товарного сусідства: відокремлювати сиру їжу від готової, зберігати продукти у закритому посуді.

Матеріал підготовлено: Шосткинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Друк

gerb sayt2024 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області