ВІДНОВЛЕННЯ РЕГІОНІВ ТЕРИТОРІЙ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України відповідно до Положення про Мінінфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 № 460, є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері з відновлення регіонів територій та інфраструктури, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та виконує інші функції держателя Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 13.06.2024 № 681 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 р. № 600», якою передбачено, що договором про відступлення права вимоги встановлюється, що моментом переходу права вимоги від отримувача компенсації до держави/територіальної громади є факт зарахування грошових коштів на рахунок отримувача компенсації або на відкритий у державному банку рахунок продавця об’єкта житлової нерухомості, земельної ділянки, на якій розташовано такий об’єкт, частки у праві власності на таке майно. Тобто зазначене передбачає, що рахунки продавців житла, які отримують кошти за рахунок житлового сертифікату, мають бути відкриті в державних банках, якими відповідно до Закону України від 07.12.2000 № 2121-III «Про банки і банк діяльність» станом на сьогодні є:
АТ КБ «ПриватБанк»;
АТ «Укрексімбанк»;