ПРИЗНАЧЕНО КОМЕНДАНТА У ШОСТКИНСЬКОМУ РАЙОНІ

Відповідно до статей 4,8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 24 лютого 2022 року №68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 року №181-р «Питання запровадження та забезпечення здійснення правового режиму воєнного стану в Україні», розпорядження Сумської обласної державної адміністрації від 25 травня 2023 року №205-ОД «Про запровадження комендантської години» на території Сумської області встановлено комендантську годину з 23.00 до 04.00 у тому числі шляхом заборони перебування громадян у встановлений період доби на вулицях та інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток, а також руху транспортних засобів.
Також в цьому розпорядженні призначено комендантом Сумської області та міста Суми – начальника Сумського зонального відділу Військової служби правопорядку. Комендантом Шосткинського району та міста Шостка Сумської області призначено Начальника Шосткинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до вищевказаних нормативних документів, а також Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року №1455 «Про затвердження Порядку встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан» затверджено Положення про комендатуру міста Шостка та Шосткинського району.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року №1456 «Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану» наказом коменданта міста Шостка та Шосткинського району від 07.06.2023 року №1 «Про визначення уповноважених осіб, яким надано право на проведення перевірки документів» визначені уповноважені.
Від 1 відділу Шосткинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки уповноваженими визначено особовий склад.
Згідно цих нормативних документів, з метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян уповноважена особа має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у таких випадках:
якщо особа має зовнішні ознаки, схожі на ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;
⯑якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;
⯑якщо особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом;
⯑якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо;
⯑якщо особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;
⯑якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення;
⯑порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.
У разі відсутності в особи документів, передбачених Порядком, уповноважена особа затримує таку особу для її встановлення на строк, передбачений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
У разі виявлення під час перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян ознак складу кримінального та/або адміністративного правопорушення затримання таких осіб та вилучення відповідних речей здійснюється відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ТВО Начальника 1 відділу Шосткинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Олег ЛИМАРЕНКО