«ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ»: МАСШТАБИ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОБЛЕМИ

Серед найголовніших порушень прав людини у сучасному світі актуальним залишається злочин, який має багато назв: «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людей».
Торгівля людьми є однією зі сфер кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами у світі. За оцінками експертів, щороку жертвами торгівлі людьми у всьому світі стають 800 - 900 тис. осіб, причому їх основну частину становлять жінки та діти. Отже, для когось це - «великий бізнес», для інших - крах надій і сподівань на краще майбутнє.
Низький рівень життя штовхає громадян на пошуки роботи за кордоном, навіть без знання місцевого законодавства, мови, кваліфікації, на нелегальних умовах, що водночас зумовлює їх потрапляння до груп ризику.
Більшість з них виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, що значно зменшує їхній правовий захист і стає причиною потрапляння їх у сферу інтересів торгівців людьми. Тому завданням загальнодержавного значення є боротьба з цим явищем, захист українських громадян за кордоном. Ефективно протидіяти зазначеному явищу можна лише за умов використання системного підходу.
При працевлаштуванні за кордоном або під час подорожей:
- не довіряйте свої документи нікому, крім уповноважених посадових осіб (представників прикордонних служб, поліції і т.п.). Ні в якому разі не залишайте свій паспорт в якості застави і не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» або з інших причин;
- зареєструйтеся в українському посольстві або консульстві в країні, якщо ви плануєте залишатися там довше трьох місяців;
- зберігайте копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт, національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення і т.п.) у безпечному місці окремо від оригіналів;
- підтримуйте постійний контакт з родичами і близькими, повідомляйте їм про зміну місця роботи або проживання.
Враховуючи велику привабливість заробити гроші будьте пильними, бережіть себе і своїх близьких.

Начальник Управління                                 Руслан ПАВЛЕНКО