З усіх питань, що стосуються  порушень антикорупційного законодавства, жителі міста можуть звернутися на «телефон довіри»: 2-53-02, який діє у виконкомі Глухівської міської ради в робочі дніз 8.00 до 17.00 год.

Інформація для депутатів Глухівської міської ради

Відповідно до положень статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон) депутати місцевих рад визначені самостійними суб'єктами відповідальності за вчинення ними корупційних правопорушень. За неподання або несвоєчасне подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – декларація) депутати несуть відповідальність відповідно до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в виді штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 12 Закону та статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутати обласної ради зобов’язані до 1 квітня 2017 року подати декларацію за 2016 рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до виконавчого апарату Сумської обласної ради.

Крім того, виходячи зі змісту п. 6 Порядку здійснення логічного та арифметичного контролю декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, прийнятого спільним наказом Міністерства фінансів України та Міністерством юстиції України від 20.05.2014 № 586/784/5, орган місцевого самоврядування має запитувати в підприємствах, установах, організаціях, у яких згідно із Законом не передбачено функціонування уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції, завірені копії декларації депутатів, які працюють у зазначених органах.

Крім того, керуючись п. 9 Закону, що введений в дію 01.01.2015, з метою здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей, її копія надсилається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.