З усіх питань, що стосуються  порушень антикорупційного законодавства, жителі міста можуть звернутися на «телефон довіри»: 2-53-02, який діє у виконкомі Глухівської міської ради в робочі дніз 8.00 до 17.00 год.

Щоб не було корупційних ризиків

Відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особам,  уповноваженим на виконання функцій  держави  або  місцевого  самоврядування,  та  деяким  прирівняним  до них особам, забороняється безпосередньо або через інших осіб приймати дарунки  (пожертви) за  рішення,  дії  чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються,  вчиняються як безпосередньо  такою  особою,  так  і  за  її  сприяння  іншими посадовими   особами  та  органами. Крім  того, забороняється приймати будь-який дарунок (пожертву)  від підлеглої  особи.

Згідно з цим же Законом особам, уповноваженим на виконання функцій  держави  або місцевого  самоврядування  та  деяким  прирівняним  до них особам, дозволено приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність,  та  пожертви (крім випадків, коли такі дарунки отримуються за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника),  якщо вартість  таких  дарунків  (пожертв)  не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати,  встановленої на  день  прийняття  дарунка  (пожертви),  одноразово,  а  сукупна вартість  таких  дарунків  (пожертв),  отриманих  з одного джерела протягом року, - однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

Таке обмеження вартості дарунка не  поширюється  на  дарунки,  які здійснюються  близькими   особами.   Близькими   особами  згідно з Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Крім того, передбачене  обмеження щодо вартості дарунків (пожертв) не поширюється на дарунки (пожертви), які одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

Важливою вимогою Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є встановлення  обов'язку передавати подарунки,  одержані під час візитів,  урочистостей,  інших офіційних заходів,  до того органу  державної  влади,  в якому працює публічний службовець,  в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.   Таким чином, дотримання  порядку отримання подарунків і буде одним із найважливіших запобіжних  заходів  у  сфері  попередження  умов виникнення  корупційних ризиків у діяльності осіб,  уповноважених на виконання функцій держави або місцевого  самоврядування.