Звернення депутатів Глухівської міської ради до жителів громади

Шановні жителі громади!
Україна зараз в епіцентрі світової уваги, наша держава переживає важкі історичні часи. Після 8 років російсько-української війни ворог знову і знову вимагає поступитись національними інтересами. Ми, депутати Глухівської міської ради та міський голова Надія Вайло, вважаємо своїм обов’язком прямо і відкрито висловити свою позицію. Після того, як 21 лютого президент Росії В. Путін визнав окуповані території України – так звані "Донецьку народну республіку" та "Луганську народну республіку", сумнівів в новій ескалації агресії проти України не залишилось. Глухівська міська рада засуджує це рішення, спрямоване на підрив суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України та руйнування її державності. Ми вважаємо неприпустимими військові дії проти України. Зараз усі зусилля військово-політичного керівництва держави і командування Збройних Сил України спрямовані на зміцнення оборони, на вирішення проблеми у дипломатичній площині. Віримо у нашу армію, покладаємось на наші Збройні сили і кожного українського військового! У свою чергу готові до будь-якої її підтримки. Сьогодні ніхто не знає, за яким сценарієм розвиватимуться події. Тож ми у нашому прикордонні маємо бути готові до всього, в тому числі до життя в умовах постійної гібридної війни, яка ведеться в різних напрямках. Ми чітко розуміємо, що саме від органів місцевого самоврядування у кожній громаді залежить функціонування медицини, освіти, соціального захисту. Від рішень міської ради залежить фінансування місцевих програм, в тому числі підтримки правопорядку. А значить - залежить морально-психологічний стан жителів. Ми маємо спільне бачення того, як має функціонувати міська рада: тільки в єдності всіх депутатів, тільки спокійно. Депутати всіх фракцій і всіх політичних сил готові максимально консолідуватись для вирішення соціальних і економічних питань громади, охорони громадського порядку, підтримки батальйону територіальної оборони. Під час різкого погіршення у країні безпекової ситуації та масової дезінформації всі рішення ми прийматимемо з гарячим серцем, але холодною головою. У моменти, коли накал емоцій може підштовхувати до хаотичних рішень, керуватимемось тільки законами України. Ми не допустимо хаосу. Наша сила – у єдності і впевненості, у виважених рішеннях на основі перевіреної інформації. Глухів – українське місто з тисячолітньою історією. Глухівська громада – частина згуртованої, спокійної і зосередженої української нації. Наша задача дуже проста – захищати свою державу, свою рідну землю, відстоювати інтереси кожного жителя. Звертаємось до жителів громади з величезною вдячністю і подякою за максимально збережений спокій у часи випробування, відсутність паніки і згуртованість. Просимо і надалі відповідально і виважено виконувати свої професійні обов’язки, бути уважними до ближніх, за потреби надавати допомогу і підтримувати – в тому числі психологічно - людей похилого віку, з інвалідністю, хворих. У разі необхідності через депутатів, старост, вуличкомів і старших будинків оперативно повідомляйте про різні надзвичайні ситуації чи комунальні проблеми. Хто хоче бути корисним громаді, допомагати армії і поліції забезпечувати порядок – записуйтесь у військкоматі до підрозділів тероборони. Впевнені, що тільки разом ми гідно пройдемо всі випробування, якими б важкими вони не були.