УМОВИ ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ У 2022 РОЦІ

У 2022 році змінюються вимоги до страхового стажу – відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Мінімальна тривалість страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років збільшується ще на 12 місяців і складатиме 29 років. Йдеться про той період роботи, коли із заробітної плати працівника сплачувалися відрахування до Пенсійного фонду України. Отже, у 2022 році вимоги до стажу будуть такими:
- щоб вийти на пенсію в 60 років – від 29 років стажу;
- щоб вийти на пенсію в 63 роки – від 19 до 29 років стажу;
- щоб вийти на пенсію в 65 років – від 15 до 19 років стажу.
Коли не вистачає страхового стажу завжди виникає питання які можуть бути  варіанти  його  вирішення.  Наприклад, особа досягла  60 років у січні 2022 року, її страховий стаж на цей момент становить 28 років. Одним із варіантів, як зазначалося вище, є вийти на пенсію після досягнення 63 років, тобто у січні 2025 року. Інший варіант – допрацювати ще 1 рік, набувши необхідний стаж 29 років, і вийти на пенсію у 2023 році.
Ще один варіант – докупити необхідну кількість страхового стажу – 1 рік і вийти на пенсію після досягнення 60 років. Так у 2022 році мінімальний розмір внеску за 1 місяць при  купівлі страхового стажу становитиме: з 1 січня  - 2 860 грн, з 1 жовтня – 2 948 грн.
Особи, у яких відсутній необхідний  страховий стаж 15 років, права на пенсію не мають. Такі  громадяни,  досягнувши 65 віку можуть звертатися в органи соціального захисту  і отримувати державну соціальну  допомогу відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».