Про нагальні питання на апаратній нараді
На щотижневій апаратній нараді під головуванням міського голови Надії Вайло обговорили ключові сфери життя Глухівської громади.
Основну увагу приділили аналізу медичного обслуговування населення громади, підготовці теплового господарства до зими та іншим питанням.
Первинна медична допомога: цифри та факти півріччя
Першим заслухали звіт директорки КНП «ЦПМСД» Лариси Федоряки про діяльність закладу за перші шість місяців поточного року.

Попри складні умови прикордоння, первинній ланці вдалося зберегти кадровий потенціал та мережу пацієнтів. У закладі продовжують працювати 24 лікарі.
Також в установі почали застосовувати телемедицину та залучати виїзні бригади для підтримки мешканців у сільській місцевості.

Станом на 1 липня укладено 30 032 декларації, що охоплює 69,3% населення. Незважаючи на статус громади, що входить до переліку зони можливих бойових дій та оголошену ще у 2024 році обов’язкову евакуацію, суттєвого зменшення кількості пацієнтів не відбулося.
Через евакуаційні заходи призупинено функціонування двох фельдшерських пунктів у селах Білокопитове та Будівельне.
Протягом півріччя жителі здійснили 43 845 відвідувань лікарів. За програмою «Доступні ліки» виписано 14 698 електронних рецептів.
Мобільна бригада Товариства Червоного Хреста України здійснила 127 виїздів до сільських населених пунктів, де надала допомогу 3 006 пацієнтам.
Детальніше ознайомитися з доповіддю та статистичними показниками можна на сайті міської ради: https://hlukhiv-rada.gov.ua/
Підготовка до опалювального сезону та розрахунки за тепло
Начальник КП «Глухівський тепловий район» Микола Калоша вкотре звернувся до жителів міста із проханням розрахуватися за спожиту теплову енергію.
Він пояснив, що згідно з вимогами ринку газу, щонайменше за місяць до початку опалювального сезону підприємство зобов’язане укласти договір із постачальником та затвердити необхідні обсяги блакитного палива, а для цього установа має розрахуватися за вже використаний газ та внести обов'язкову передплату. Єдине джерело коштів для комунальників - це платежі мешканців.
Якщо люди не сплачують борги, у тепловиків просто немає грошей, щоб розрахуватися з постачальником. Як наслідок - місто не отримує дозволу на використання газу, і котельні не можуть вчасно розпочати роботу восени.

Простіше кажучи: вчасна оплата боргів сьогодні - це гарантія того, що восени в домівках буде тепло.
Нагадаємо, сума заборгованості складає 5 мільйонів гривень.
Завершуючи нараду, Надія Вайло побажала усім жителям громади продуктивного та безпечного тижня, закликавши дбати про власну безпеку, не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та берегти своїх близьких.