АПАРАТНА НАРАДА ПРИ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ

Дата публикації . Опубліковано у Новини

 
 
 
Під головуванням міського голови Глухівської міської ради Надії ВАЙЛО відбулася апаратна нарада, під час якої було розглянуто низку актуальних питань життєдіяльності громади.
З основною доповіддю виступила начальник Центру надання адміністративних послуг Глухівської міської ради Олена Щебедько, яка поінформувала про стан та перспективи впровадження електронного врядування у сфері публічного адміністрування, а також про розширення переліку адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП.
Вона розповіла про публічне адміністрування в Україні шляхом упровадження інформаційно-телекомунікаційних технологій. Це забезпечує перехід від бюрократичної моделі до прозорої системи, орієнтованої на потреби громадян та бізнесу.
 
1
 
На сьогодні адміністратори відділу ЦНАП Глухівської міської ради пройшли відповідне навчання та мають доступ до ключових державних реєстрів, зокрема:
⯑Реєстру територіальної громади (прописка, виписка);
⯑Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (оформлення, реєстрація)
⯑Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
⯑Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (оформлення містобудівних умов, будівельних паспортів, повідомлень про початок будівельних робіт та декларацій про їх завершення).
Крім того, через ЦНАП надаються нові адміністративні послуги, зокрема:
⯑послуги Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
⯑внесення інформації до Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна (через платформу «Дія»);
⯑робота з ЄДРВВ;
⯑оформлення відстрочки від призову на час мобілізації через портал «Дія» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2025 року зі змінами.
 
З 1 січня в Україні стартувала програма «Скринінг здоров’я 40+», спрямована на раннє виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та психічних розладів.
Особи віком 40+ через 30 днів після дня народження отримують у застосунку «Дія» запрошення на скринінг. Після його підтвердження та оформлення «Дія.Картки» на рахунок протягом 7 днів надходить 2000 грн, які можна використати виключно на проходження скринінгу.
Для громадян, які не користуються застосунком «Дія», передбачена можливість оформлення пластикової картки у банках-партнерах (зокрема ПриватБанк) та звернення до ЦНАП, де адміністратор допоможе подати заявку та підтвердити особу. Кошти можна використати протягом року, але не більше ніж за три медичні прийоми.
Адміністратори ЦНАП намагаються допомогти кожному жителю громади. У разі неможливості надання певної послуги заявникам пропонується чіткий алгоритм подальших дій для вирішення питання.
 
2
 
За результатами роботи, з 37 716 наданих адміністративних послуг зафіксовано лише 19 відмов, з яких:
16 — з будівельних питань;
2 — з питань матеріальної допомоги;
1 — з державної реєстрації потужності ринку.
 
3
 
Міський голова Надія ВАЙЛО подякувала начальнику Центру надання адміністративних послуг Глухівської міської ради Олені ЩЕБЕДЬКО за професійну роботу, системний підхід до впровадження електронного врядування та забезпечення якісного надання адміністративних послуг мешканцям громади. Було відзначено відповідальність колективу ЦНАП та позитивні результати їх діяльності.

Друк