НА ЯКІ ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ХВОРІЛИ ЖИТЕЛІ ГЛУХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 2023 РОКУ

За 2023 рік на території Глухівської міської ради масових випадків інфекційних та неінфекційних хвороб, радіаційних уражень, професійних захворювань та отруєнь не зареєстровано. Але життя, тим більше в умовах війни - це завжди ризик виникнення та поширення інфекційних хвороб!
Мешканці нашої громади минулого року стикнулись із багатьма збудниками інфекційних захворювань та хворіли на:
ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ –  9 випадків, показник захворюваності збільшився в 1,6 разів в порівнянні з минулим роком.
ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ, ТЕХНОЛОГІЇ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ ТА ЧИСТА ПИТНА ВОДА – НАШЕ ВСЕ!
ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ:
- вірусний гепатит А – 1 випадок захворювання найшвидше пов’язаний із спалахом у Вінницькій області;
- хронічний вірусний гепатит В та гострий вірусний гепатит С – по 1 випадку;
- хронічний вірусний гепатит С - 19 випадків, показник захворюваності збільшився у 6 разів.
БІЛЬШІСТЬ ХВОРИХ Є НОСІЯМИ – ПЕРЕВІР СЕБЕ, ЗРОБИ ТЕСТУВАННЯ! ВІРУС ГЕПАТИТУ С ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ КРОВ, ТОМУ ПРАВИЛА – ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАСОБИ ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ, ОДНОРАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ ТА КОСМЕТОЛОГІЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ, СТЕРИЛІЗАЦІЯ ІНСТРУМЕНТІВ БАГАТОРАЗОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, БАР’ЄРНА КОНТРАЦЕПЦІЯ! ВАКЦИНУЙСЯ ВІД ГЕПАТИТІВ А і В!
ВІТРЯНА ВІСПА – 9 випадків.
ІНФЕКЦІЙНИЙ МОНОНУКЛЕОЗ - зареєстровано 1 випадок захворювання, що викликається вірусом Єпштейн-Барр, який є онкогенним та залишається в організмі людини.
ГРВІ (у т.ч. COVID-19) – зареєстровано 2401 випадок, показник захворюваності зменшився в 1,3 рази у порівнянні з минулим роком; випадків грипу не зареєстровано. У травні від ковіду померли 2 мешканців громади, які мали супутні захворювання, такі, як цукровий діабет та гіпертонічна хвороба та не були вакциновані.
ВАКЦИНА ВІД COVID-19 ДОСТУПНА ТА БЕЗКОШТОВНА!
ПЕДИКУЛЬОЗ – 1 випадок.
КОРОСТА – 4 випадки, показник захворюваності збільшився в 4 рази.
ТУБЕРКУЛЬОЗ. Зареєстровано 14 хворих осіб на туберкульоз органів дихання, показник захворюваності в 1,4 рази більше, ніж минулого року.
ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ НЕ ЗАСТРАХОВАНИЙ НІХТО! ЗВЕРНИСЬ ДО ЛІКАРЯ, ПРОЙДИ ОБСТЕЖЕННЯ! ТУБЕРКУЛЬОЗ ВИЛІКОВНИЙ! ЗАХИСТИ СВОЮ ДИТИНУ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ – ВАКЦИНА БЦЖ ДОСТУПНА!
ПАРАЗИТАРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ:
- на лямбліоз захворіло 8 осіб, із них 3 дитини, що більше, ніж минулого року в 4 рази;
- на ентеробіоз захворіло 6 осіб, захворюваність збільшилась у 2 рази;
- на аскаридоз - 3 хворих, із них 1 дитина, захворюваність збільшилась у 3 рази;
- на трихуроз (трихоцефальоз) зареєстровано 1 випадок;
- на дирофіляріоз захворіли 2 людини, захворюваність збільшилась у 2 рази.
ПОДБАЙ ПРО ВЛАСНУ ГІГІЄНУ ТА ГІГІЄНУ ЖИТЛА, ЯКІСТЬ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ!
ХВОРОБА ЛАЙМА: зареєстровано 17 випадків захворювання, показник  в 5,6 разів більше, ніж минулого року.
ЗАХИСТ ВІД УКУСІВ КЛІЩІВ – НАЙКРАЩА ПРОФІЛАКТИКА! У РАЗІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ ЛІКУВАННЯ!
Випадків захворювання на СКАЗ серед людей та тварин не зареєстровано. За антирабічною допомогою з приводу укусів тваринами всього звернулося 105 осіб, в т.ч. 21 дитини. Реєструвались укуси як домашніми, так і дикими тваринами. На 80% це укуси собаками, також звертались люди, яких покусали коти, коні, бики, кролі, кажани, білки. Із всіх покусаних 40 осіб розпочали щеплення проти сказу. Антирабічна вакцина та антирабічний гамаглобулін на даний час в наявності.
ПІКЛУЙСЯ ПРО СЕБЕ - ЗРОБИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД СКАЗУ СВОЇЙ ТВАРИНЦІ! ОБОВ’ЯЗКОВО ЗВЕРНИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРИ УКУСІ ТВАРИНАМИ! СКАЗ НА 100% ЛЕТАЛЕН!