ОФІЦІЙНЕ ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ – «ВИХОДЬ НА СВІТЛО»

Правомірне працевлаштування працівників не лише вберігає від штрафів, але й може принести додаткові вигоди для роботодавця. Які саме?
Офіційне прийняття на роботу, гідні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, своєчасна сплата ЄСВ допоможуть залучити до роботи та втримати досвідчених фахівців. Легально оформлені працівники більш вмотивовані, краще працюють, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники. Адже правомірні трудові відносини — це право працівника на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються страхові виплати, зокрема для отримання пенсії, компенсації тимчасової непрацездатності, соціальних виплат в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання, матеріальної допомоги у разі настання безробіття тощо.
Прозорий бізнес має більше можливостей отримати кредити для розширення справи. Створюючи нові робочі місця, роботодавець може отримати державну підтримку. Наприклад, отримати часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладає трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою, зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна. Також держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо підприємець бере на роботу на два роки й більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій.
Правильне оформлення прийняття працівників на роботу, сплата податків та ЄСВ – гарантовано захищає роботодавця від штрафних санкцій.
Увага, відповідальність! Роботодавцям слід пам’ятати про штрафні санкції у таких випадках:
  • - виявлення незадекларованої праці: неукладення трудового договору, неповідомлення про прийняття працівника на роботу Державну фіскальну службу, несплату ЄСВ та податків;
  • - недопущення інспекторів праці до проведення перевірки;
  • - створення перешкод у її проведенні. 

Друк

gerb sayt2021 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області