МИКОЛІ ВАШУЛЕНКУ - 80 РОКІВ

Почесний громадянин Глухова, співавтор улюбленого "Букваря"
vashulenko
Прощаючись з букварем в Глухівській публічній бібліотеці, вчитель 1-Б класу Наталія Грудиніна розповіла дітям, що співавтором їхнього «Букваря» є Почесний громадянин Глухова Вашуленко Микола Самійлович, якому 1 червня виповнилося 80 років від дня народження. За цим же букварем навчалися і їх батьки, бо М. Вашуленко написав його в 1997 році. А за підручником «Рідна мова», також створеним Миколою Вашуленком, дітки будуть навчатися і в другому, третьому та четвертому класах.
Вашуленко Микола Самійлович народився 1 червня 1941, с. Дмитрівка Бородянського району Київської області — український мовознавець, методист, доктор педагогічних наук з 1992, професор з 1993, дійсний член Національної академії педагогічних наук України з 1995. Головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України.
Закінчив в 1961 році Глухівський педагогічний інститут, 1972 — філологічний факультет Київського педагогічного інституту.
Працював учителем, вихователем у школах-інтернатах міст Шепетівки (Хмельницька область), Бучі (Київська область).
У 1972—1994 — науковий співробітник НДІ педагогіки України, з грудня 1995 — головний учений секретар АПН України.
З 2016 року присвоєне звання Почесного професора Глухівського НПУ ім.О.Довженка.