ВЕЛИКДЕНЬ І КАРАНТИН

Чому важливо попередити велике скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях? Чому важливо дотримувати соціальної дистанції? Чому важливо звузити коло особистих спілкувань?

• Завідуюча Глухівського відділу обласного лабораторного центру Марина МАТВІЄНКО підготувала і письмові рекомендації, і звернулась до жителів громади у відео.

Нагадуємо, що вірусний збудник COVID-19 передається від людини до людини, головним чином, повітряно-крапельним шляхом при знаходженні людини в безпосередній близькості (в межах 1 метра) від хворого. Також має значення час контакту з потенційно заразними виділеннями у вигляді крапельних частинок з дихальних шляхів хворого, наприклад, при кашлі, чханні або спілкуванні на близькій відстані.

А британський штам коронавірусу дуже контагіозний і вражає цілі сім’ї або колективи близького контакту.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує храмам на Великдень:

• заохочувати богослужіння в режимі он-лайн,
    • збільшити кількість освячень, але зменшити їх тривалість,
    • зафіксувати вхідні двері/блоки на територію і в приміщення храмів у відкритому стані,
    • встановити обмеження на відвідування служби всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції між парафіянами на вулиці не менше 1,5 метра.

Українцям рекомендується:

• літнім людям, людям з хронічними захворюваннями утриматися від відвідування храмів, краще освятити святковий кошик біля храму;
    • утриматися від святкових відвідувань родичів і друзів; запровадити традицію святкування через соціальні мережі;
    • утриматися від подорожей в інші регіони та країни;
    • на освячення до храму краще щоб відправився тільки хтось один із родини;
    • використовувати засоби індивідуального захисту.

Окремо хотілося б звернутись до тих, хто хворіє, навіть у дуже легкій формі:

• дотримуйтесь режиму самоізоляції, якщо сімейний лікар залишив Вас вдома;
    • не користуйтеся громадським транспортом;
    • не відвідуйте місця загального користування, місця скупчення людей, у т.ч. храми (навіть територію біля храму);
    • дотримуйтесь соціальної дистанції;
    • залиште рукостискання, обійми та поцілунки до кращих часів;
    • не навідуйтесь до своїх родичів та друзів, особливо похилого віку та з хронічними захворюваннями; Ваша турбота про близьку людину в момент Вашого захворювання може мати непередбачувані наслідки для особи, якою Ви опікуєтесь.
Завідуюча Глухівського відділу
обласного лабораторного центру Марина Матвієнко