Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Садиба Олександровичів

(вул. Лугова, 3, 11,13, охоронний номер 342)

oleksandrovich

Головний будинок садиби збудований поміщиками Александровичами в середині ХІХ ст. У кінці ХІХ – на поч. ХХ ст. власником будинку був піаніст Іван Федорович Александрович, діяльність якого справила вплив на тогочасне культурне життя Глухова.

Будинок розташований у правобережному передмісті Глухова – Веригині посеред подвір’я із значним відступом від вулиці. Вирішений в архітектурних формах пізнього провінційного класицизму: західний фасад симетричний, фланкований двома ганками обабіч. Нині ганки втрачені.

Східний фасад дисиметричний. Стіни членують великі прямокутні вікна, облямовані півколонами спрощеного композитного ордеру й увінчані горизонтальними мандриками.

Будинок садиби Александровичів становить значну історико-архітектурну цінність як рідкісний і характерний зразок міського дворянського садибного дерев’яного будинку середини ХІХ ст. Знаходиться у приватній власності.