Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Банк М.А. Терещенка

(вул. Шевченка, 10, охоронний номер 113)

banc

Мурований одноповерховий будинок на підвалі постав на цій ділянці в кінці ХVШ ст., коли Глухівська фортеця втратила своє значення, а її еспланада почала перетворюватися на торговий майдан і забудовуватися.

Первісне призначення будинку невідоме. Відомо, що 1876 року він належав купцю Коробчевському, від якого його відкупив М.А.Терещенко, перебудував, надбудувавши 2-й поверх, і використовував як свій банк. Вирішений у стильових формах історизму з переважанням спрощеної стилістики бароко. Впритул прилягає до пам’ятки архітектури „Будинок Бештака”.

Будинок банку М.А. Терещенка становить значну історико-архітектурну цінність як пам’ятка ранньої цивільної мурованої забудови міста, і як невід’ємний компонент архітектурного середовища заповідника.

У пам’ятці розташована редакція газети «Неделя», інші організації різних форм власності.