Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Веригинське міське 4-х класне училище

(пров. Шкільний, 1, охоронний номер 347)

virigin4

Одноповерхова мурована будівля знаходиться в північній частині правобережного району Глухова, що називається Веригиним, за межами історичного середмістя. Будівля поставлена серед ділянки із значним відступом від червоної лінії. Є архітектурним акцентом серед одноповерхової садибної забудови.

Веригинське 4-х класне училище збудовано у 1905-1906 рр. коштом міського земства з використанням переопрацьованого типового проекту. Будівля не зазнала значних перебудов і втрат. Вона прямокутна в плані, на напівпідвалі, має по два ризаліти на симетричних фасадах: на чоловому фасаді ризаліти акцентують входи. Архітектурне вирішення – у нарочито монументальних формах пізнього історизму з використанням стилістичних форм.

Пам’ятка має історико-архітектурну цінність як характерний зразок початкового навчального закладу початку ХХ ст., спорудженого за спеціально опрацьованим проектом багаторазового використання.

В теперішній час використовується загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів № 4.