Сумщина туристична

ЕКСКУРСІЇ

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Поштово-телеграфна контора (будинок Миклашевських)

(пров. Поштовий, 4, охоронний номер 340)

micklasev

У 1720-х рр. у північно-східній частині Глухівської фортеці на садибі нащадків знаменитого Стародубського полковника Михайла Миклашевського був збудований невеликий одноповерховий, на підвалі, мурований будинок, що належав шляхтичам Миклашевським, власникам великих маєтків на Глухівщині (Волокитино, Кочерги). У другій половині XIX ст. будинок значно перебудовано, а в 1901 р. скарбниця викупила будинок у нащадків Миклашевського для влаштування в ньому Глухівської Поштово-телеграфної контори. На першому поверсі були сортувальна, операційний зал, апаратна і квартира чиновника, на другому – чотири квартири: начальника пошти, його помічника і двох чиновників. Пошта знаходилась в цьому будинку до 1970-х років.

Споруда є цінною пам’яткою житлової архітектури XVIII-XIX ст., пов’язаною з визначною шляхетською родиною Миклашевських. В теперішній час пам’ятка не використовується, адже знаходиться в аварійному стані.