Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Ремісниче училище ім. М.А. Терещенка

(вул. Терещенків, 36, охоронний номер 341)

remisnuche uchilishe

Ремісниче училище вищого типу ім.М.А. Терещенка засновано в Глухові в 1899 р. коштом видатного українського промисловця, мецената і громадського діяча, колишнього міського голови Глухова Миколи Терещенка – почесного громадянина міст Глухова і Києва. Для розміщення училища він придбав будинок колишньої військової казарми й перебудував його в 1899-1904 pp. за проектом архітектора Київського учбового округу Миколи Ракінта. Протягом ХХ ст. тут містилися середні навчальні заклади, зокрема – політехнікум ім..С.А.Ковпака. Будівля розміщена на схилі, що спадає в західному напрямку до долини р.Есмані.

За своїми архітектурними якостями споруда є одним найоригінальніших прикладів учбової будівлі межі ХІХ-ХХ ст. Має історичну цінність, адже пов’язана з меценатською і просвітницькою діяльністю М.А. Терещенка.

У пам’ятці розташований адміністративно-навчальний корпус Глухівського агротехнічного коледжу Сумського національного аграрного університету.