Про встановлення плати за землю на території Глухівської міської ради

Керуючись пунктами 10.1, 10.2.1 статті 10, підпунктами 12.3.1-12.3.7 пункту 12.3 статті 12 розділу І, підпунктом 265.1.3 статті 265, абзацем третім пункту 284.1 статті 284 розділу ХІІ Податкового кодексу України, Законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про оренду землі» та пунктом 24 частини першої статті 26 та частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада ВИРІШИЛА:
 1. Установити на території Глухівської міської ради:
1.1. Ставки земельного податку згідно з  додатком 1 .
1.1.1. Визначити об'єкт оподаткування, платників податку, базу оподаткування, податковий період, порядок обчислення, особливості оподаткування та інші обов’язкові елементи плати за землю згідно зі статтями 269-271, 273, 284-288, 289  Податкового кодексу України.
1.1.2. Ставка податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються як для земельних ділянок нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження). Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до статей 274 та 277 Податкового кодексу України.
1.1.3. Ставка податку встановлюється у розмірі 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), які відповідно до Земельного кодексу не можуть набувати права постійного користування землею.
1.2. Пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з  додатком 2 .
1.2.1. Від сплати земельного податку звільняються фізичні та юридичні особи відповідно до статей 281, 282 Податкового кодексу України.
1.2.2. Не сплачується земельний податок за земельні ділянки, визначені статтею 283 Податкового кодексу України.
 1. Відповідно до підпункту 284.3 статті 284 Податкового кодексу України визначено, що у разі, якщо платники податку, які користуються пільгами з земельного податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
 1. Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у відсотку від нормативної грошової оцінки за переліком згідно з додатком 3, а для земельних ділянок цільове використання (призначення) яких не зазначено в даному рішенні становить 3 відсотки.
3.1. Остаточний розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, з дотриманням розмірів орендної плати за переліком згідно  додатку 3 , але річна сума платежу згідно з пунктом 288.5 статті 288 Податкового кодексу України:
 • не може бути меншою за розмір земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;
 • не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
 • може перевищувати граничний розмір орендної плати, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
 1. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2022 року.
 2. Управлінню соціально- економічного розвитку Глухівської міської ради (начальник управління - Сухоручкіна Л.О.) забезпечити оприлюднення даного рішення в друкованих засобах масової інформації міста Глухова та на офіційному сайті Глухівської міської ради в мережі Інтернет.
 3. Визнати таким, що втрачає чинність рішення Глухівської міської ради від 26.06.2020 року № 463 «Про встановлення плати за землю на території Глухівської міської ради»з 01.01.2022 року.
 4. Контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до міського бюджету платежів визначених даним рішенням здійснюється Глухівською ДПІ Шосткинського управління ГУ ДФС у Сумській області.
 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Ткаченка О.О. та постійну комісію міської ради з питань земельних відносин, природних ресурсів, екології, житлово-комунального господарства, благоустрою, будівництва та архітектури (голова комісії Кацюба З.Д.).
 
Міський голова                                                                                          Надія ВАЙЛО

Друк

gerb sayt2021 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області