Оновлено порядок реєстрації та перереєстрації безробітних

Вступив в дію новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (Постанова Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446)
Важливі зміни, як були внесені до порядку:
  1. Реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованих безробітних, реєстрації можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатка Порталу Дія або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості.
  2. Внутрішньо переміщені особи, під час дії воєнного стану, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
  3. До переліку осіб, які мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного, внесено членів добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони.
  4. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.
  5. Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року.
 Ця норма законодавства діє за таких умов:
реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;
відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України “Про зайнятість населення”;
наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.
Уразі виникнення питань звертайтесь на гарячу лінію Глухівського управління Шосткинської філії Сумського обласного центру зайнятості
+380 66 874 4175

Друк

gerb sayt2024 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області